Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  

Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Turkhackteam Under Ground
> Web & Server Güvenliği

Web & Server Güvenliği Host, Web Server, Domain, Dns Server Açıkları Hakkında Herşey ...(Dökümanlar Tamamen Eğitim Amaçlıdır.)

TSK Mehmetçik Vakfıkablosuz aglara baglanın resimli anlarım

Web & Server Güvenliği

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 06-09-2009   #1
 • Offline
 • Forumdan Uzaklaştırıldı
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jul 2009
Nerden
hemen arkana baqk
Mesajlar
Konular
Ettiği Teşekkür
56
51 Mesajına
147Teşekkür Aldı
  
Post kablosuz aglara baglanın resimli anlarım


Kablosuz Ağlara Bağlanın
Özellikle dizüstü bilgisayarlara Centrino platformu ile standart olarak gelen kablosuz internet teknolojisi gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Modem fiyatlarının giderek düşmesiyle hemen hemen hepimiz bu kablosuz nimetten faydalanmaya başladık.

Kablosuz yayın kör yayın olarak tabir edildiği için, bu kör yayını sadece sizin bilgisayarınızın yorumlayabilmesini sağlamak üzere birden fazla şifreleme yöntemi bulunmaktadır. Bu yazıda ağ yöneticisini kullanarak şifreli bir kablosuz ağa nasıl bağlanabileceğmizi ve bu bağlantı ile ilgili ayarları nasıl gerçekleştirebileceğmizi öğreneceğiz.
Adım Bir: Ağ yöneticisini çalıştırmak

Pardus 'u ilk çalıştırdığınızda Kaptan ayarları ile oynamadıysanız, ağ yöneticisi zaten sistem çekmecenizde çalışıyor demektir. Yönetici sistem çekmenize bir bilgisayar simgesi ile yerleşecektir. Bu simgeye sağ tıklayıp "Bağlantıları düzenle" seçeneğiniyle seçecek olursanız ağ yöneticisi karşınıza gelecektirBu pencere daha önce herhangi bir bağlantı oluşturmadıysanız resimde olduğu gibi boş görünecektir.
İkinci Adım: Bir bağlantı oluşturmak

Vakit kaybetmeden "yeni bağlantı oluştur" düğmesine basıyor ve bağlantımızı oluşturmaya başlıyoruz.

Karşımıza gelen ilk pencerede hangi tür bağlantı oluşturmak istediğimizi seçmeliyiz.


Burada bir faks-modem ya da ethernet bağlantısı da oluşturabilirsiniz. Biz kablosuz ağlar altında yer alan donanımımızı seçiyor ve "oluştur" diyerek devam ediyoruz.


Açılan pencerede yeni bağlantımızı oluşturmak için gereken tüm ayarları bir arada görüyoruz. İlk olarak bağlantınıza bir isim verebilirsiniz. Örneğin, Ev Ağı ya da Okul gibi. Eğer birden fazla bağlantı eklemeyi planlıyorsanız, böyle açıklayıcı bir bağlantı başlığı girmek karışıklığı engelleyecektir

Bu pencerede bağlantımıza isim verdikten sonra atmamız gereken ilk adım kablosuz vericinin adını yani ESS ID 'sini girmemiz. Bu adı biliyorsanız kendiniz de girebilirsiniz. Eğer çevrenizde hangi ağların olduğunu merak ediyor ya da bağlanacağınız ağın ESS ID 'sini bilmiyorsanız "Tara" tuşuna basarak kapsama alanınızda bulunan ağ sinyallerinin listesini, bu sinyallerin ne kadar güçlü olduklarını ve bu ağların şifre gerektirip gerektirmediğini görebilirsiniz.

Şifreli bir ağa bağlanmak isterseniz ESS ID seçiminden sonra Kimlik Doğrulama ekranına geliyor sıra. Burada Wep, Wep ASCII, Wpa, Peap modlarından istediğiniz şifreleme türünü seçebilir, seçiminizi yaptıktan sonra şifrenizi girebilirsiniz.


Üçüncü Adım: Diğer ayarlar

Modemden sabit bir ip numarası almak ya da İsim Sunucuları üzerinde değişiklik yapmak istiyorsanız bu değişiklikleri de bu pencere üzerinde gerçekleştirmeniz olası.

Modeminizin (DHCP) size otomatik olarak bir ip numarası vermesini istemiyorsanız , ağ ayarları kısmını kendiniz girmelisiniz. Bunu, "Elle ayarla" seçeneğini aktif hale getirip "adres" kısmına istediğiniz ip adresini, "ağ geçidi" kısmınaysa modeminizin adresini girerek yapmanız mümkündür. "Ağ maskesi" kısmıysa -özellikle değiştirmediyseniz- herhangi bir ayara ihtiyaç duymadan otomatik olarak görüntülenecektir.İsim sunucuları ile ilgili ayarlar pencerenin en altında yer almaktadır. Eğer bir sorun yaşamıyorsanız ayarın "Öntanımlı" olarak kalmasını tavsiye ederim. "Öntanımlı" olarak gelen isim (DNS) sunucusu ülkemizin en hızlı sunucularından biridir.

Dördüncü Adım: Bağlantıyı sağlamak

Tüm ayarlarınızı girdikten sonra "uygula" tuşuna basarak ağ yöneticisinin ana ekranına dönebilirsiniz. Eklemiş olduğunuz bağlantıyı seçerek ağa bağlanabilirsiniz. Bu işlemin ardından aldığınız ip adresi ağ yöneticisinin ana penceresinde belirecek ve sistem çekmecesinde yer alan simge değişecektirTebrikler... Böylece bir kablosuz ağa başarı ile bağlandınız.
Adımlamaktan Koşmaya:

Parola korumasına ihtiyaç gereksinim duyuyorsanız, şifreleme tekniklerinin (Wep, Wpa gibi) zayıf ve güçlü yanlarını araştırarak hangisinin size uygun olduğunu saptamanız ileride yaşayabileceğiniz bir güvenlik açığından sizi koruyacaktır.

Ayrıca özellikle bir port açıkken çalışabilen bir program kullanıyorsanız ( p2p araçları gibi) sabit bir adres almanız avantajınıza olacaktır.

Denemekten ve tekrar denemekten kaçınmayın...

Bol Pardus'lu günler..

sag altaki teşekür butonuna basmatı unutma!!!
    
Offline  
Alıntı ile Cevapla
Bu üyeler samet 1996 nickli üyenin mesajına teşekkür etti.
berkoman1 (18-09-2009), celaleddin35 (17-09-2009), hendeklee (21-09-2009), sacheen (06-09-2009)
Alt 07-09-2009   #2
 • Offline
 • Üsteğmen
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Mar 2009
Nerden
Trabzon
Yaş
21
Mesajlar
Konular
Ettiği Teşekkür
8
24 Mesajına
32Teşekkür Aldı
  

Birader Bende Hek zannettim vallaHa
    


__________________

Hoşgeldiniz,¿__Ms-DoS__?.
Son Ziyaretiniz: 06-08-2010 Saat 14:28 gerçekleşmiştir
Özel Mesajlarınız: 0 Okunmamış, Toplam 9.

Offline  
Alıntı ile Cevapla
Alt 07-09-2009   #3
 • Offline
 • Yüzbaşı
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Aug 2009
Nerden
İstanbul
Yaş
20
Mesajlar
Konular
Ettiği Teşekkür
22
19 Mesajına
76Teşekkür Aldı
  

yaw winxP içinde anlatımı yokmu
    


Offline  
Alıntı ile Cevapla
Alt 07-09-2009   #4
 • Offline
 • Forumdan Uzaklaştırıldı
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jul 2009
Nerden
hemen arkana baqk
Mesajlar
Konular
Ettiği Teşekkür
56
51 Mesajına
147Teşekkür Aldı
  

Alıntı:
#.FirLaMa.#´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yaw winxP içinde anlatımı yokmu
sırf senin için bulcam
    
Offline  
Alıntı ile Cevapla
Alt 07-09-2009   #5
 • Offline
 • Yüzbaşı
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Aug 2009
Nerden
İstanbul
Yaş
20
Mesajlar
Konular
Ettiği Teşekkür
22
19 Mesajına
76Teşekkür Aldı
  

eywallah saol şimdi bizim ağ kablosuz pc'm ona baglı ama bizim aprtmanda 10 tane daha var onlara baglanmak istiyorum onun çözümü dmi yoksa bosuna zahmet vermiyim sana
    


Offline  
Alıntı ile Cevapla
Alt 07-09-2009   #6
 • Offline
 • Forumdan Uzaklaştırıldı
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jul 2009
Nerden
hemen arkana baqk
Mesajlar
Konular
Ettiği Teşekkür
56
51 Mesajına
147Teşekkür Aldı
  

Fİrlama senin için;

Birinci bilgisayarın ayarları

Kablosuz ağ kartını bilgisayarınıza kurduktan sonra sağ alt köşede küçük bir anten ikonu belirecektir. Bu ikona tıkladığınızda karşınıza “Kablosuz ağ bağlantısı” penceresi çıkar. Eğer etrafta başka kablosuz ağlar varsa pencereniz sağında bu ağların bir listesini görebilirsiniz. Fakat bizim şimdilik bu kısımla bir işimiz yok. Bunun yerine pencerenin sol alt köşesindeki “Gelişmiş ayarları değiştir” düğmesine basın.


Açılan “Kablosuz ağ bağlantıları özellikleri” penceresinde “Genel sekmesi” altında
“Internet İletişim Kuralları (TCP/IP)”’yi seçin “Özellikler” düğmesine basın. Burada “Otomatik olarak bir IP adresi al” kısmının seçili olduğundan emin olun. “Tamam” düğmesine basarak bir önceki pencereye dönün ve “Kablosuz Ağlar” sekmesine gelin. Burada “Yeğlenen ağlar” yazısının altındaki penceredeki (eğer varsa) bütün diğer kalbosuz ağları seçin ve “Kaldır” düğmesini kullanarak kaldırın. Daha sonra sağ alt köşedeki “Gelişmiş” düğmesine basın. Açılan pencerede “Sadece bilgisayardan bilgisayara ağlar” yazısının yanındaki kutuyu işaretleyin. “Tercih edilmeyen ağlara otomatik olarak bağlan” yazısının yanındaki kutu boş olmalıdır. “Kapat” düğmesine basarak önceki pencereye geri dönün.
Kendi ağımızı kuralım

Şimdi sıra kendi bilgisayardan bilgisayara ağımızı kurmakta. Şu anda “Yeğlenen ağlar” penceresinin altındaki pencere tamamen boş olmalıdır. Ekle düğmesine basarak kendi ağımızı oluşturmaya başlayalım.

Karşınıza çıkan pencerede öncelikle ağımızın adını vermemiz gerekiyor. Ağ adı (SSID) olarak “adhoc” (ya da kendi istediğiniz bir isim) yazın. Ağ kimlik doğrulamasını “Açık” ve veri şifrelemeyi WEP olarak seçin. (WEP’i seçmemizin sebebi daha yaygın olarak destek verilmesidir. Eğer kablosuz ağ kartlarınızın ikisi de destekliyorsa WPA daha güvenli bir şifreleme sunacaktır) Daha sonra “Anahtar benim için sağlandı” yazısının yanındaki
kutudaki işareti kaldırın. Böylece kendi ağ anahtarınızı girmeniz mümkün olacaktır. Ağ anahtarı kısmına 5 (Eğer kartınız destekliyorsa veri şifreleme olarak WPA veya şifre olarak 13 karakterlik bir parola girebilirsiniz.) Ağ anahtarını onayla kısmında parolayı tekrar yazın. Tamam düğmesine bastığınızda artık yeğlenen ağlar yazısının altında “adhoc” ağını görebilirsiniz. Diğer bilgisayar yapılandırılmadığı için şimdilik üstünde bir çarpı işareti olacak. Tamam diyerek pencereyi kapatın ve diğer bilgisayara geçin.
İkinci bilgisayarı ayarlayalım

Kablosuz ağ kartını taktıktan sonra yine sağ alt köşedeki ikona basarak “Kablosuz ağ bağlantısı” penceresini açın. Bu sefer açılan pencerenin sağında birinci bilgisayarda oluşturduğunuz “adhoc” ağını göreceksiniz.Bu ağı seçin ve “Bağlan” düğmesine basın. Bilgisayar size birinci bilgisayarda belirlediğiniz şifreyi soracaktır. Şifreyi yazıp tamam düğmesine basın. Windows
bilgisayara otomatik bir IP adresi atardıktan sonra artık bağlantınız hazır. Bağlantınızı denemek için her iki bilgisayarda da birer klasörü paylaştırın ve masaüstündeki ağ bağlantılarım penceresine tıklayarak “Çalışma grubu bilgisayarlarını göster” yazısına basın. Kablosuz “adhoc” ağına bağlı bilgisayarlar ve paylaştırılan klasöleri buradan görebilirsiniz. (IP’lerin atanması ve bilgisayarların birbirini görmesi bir iki dakika sürebilir. Eğer bağlantı oluşmazsa tekrar SSID ve parolayı kontrol edin. Ayrıca ikinci bilgisayarda da “Otomatik olarak bir IP adresi al” kutusunun işaretli olduğundan emin olun.)

Internet’i paylaşın

Artık kablosuz bir ağınız olduğuna göre Internet’i de bu ağ üzerinden paylaştırabilirsiniz. Bunun için; Masaüstünde “Ağ bağlantılarım” simgesine sağ tıklayın ve özellikleri seçin. Açılan pencerede Internet bağlantısını sağlayan bağlantıyı (Çevirmeli ağ, ADSL) seçin ve sağ tıklayın. Pencerenin üst kısmında Gelişmiş sekmesine tıklayın ve “Diğer ağ kullanıcıları bu bilgisayarın İnternet bağlantısı yoluyla bağlansın” yazısının yanındaki kutuyu işaretleyin.
Tamam düğmesine bastığınızda ikinci bilgisayar da internet erişimine sahip olacaktır.


Extra bilgi..(gerektiğinde uygulayın)
Fakat tam bir internet bağlantısı kurabilmek için bilgisayarların IP’leri daha önceki 169.254.*.* aralığından 192.168.0.* aralığına dönüşmelidir. Aksi halde bağlantı oluşmayacaktır. Bunun için bağlantıyı kesip tekrar adhoc ağına bağlanmanız gerekebilir.

resimli anlatım ekteki dosyada mevcuttur...

    
Offline  
Alıntı ile Cevapla
Bu üyeler samet 1996 nickli üyenin mesajına teşekkür etti
#.FirLaMa.# (07-09-2009)
Alt 07-09-2009   #7
 • Offline
 • Yüzbaşı
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Aug 2009
Nerden
İstanbul
Yaş
20
Mesajlar
Konular
Ettiği Teşekkür
22
19 Mesajına
76Teşekkür Aldı
  

ya kanka anlatmışsın cok saol teşekkürünü vericemde ben bunu istemiyorum ki komşulara kaçak bağlanmak istiyorum
    


Offline  
Alıntı ile Cevapla
Alt 07-09-2009   #8
 • Offline
 • Forumdan Uzaklaştırıldı
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jul 2009
Nerden
hemen arkana baqk
Mesajlar
Konular
Ettiği Teşekkür
56
51 Mesajına
147Teşekkür Aldı
  

kardeş ben sana analiz edeyim sen şöyle mi yapmak istiyon şimdi siz bir interneti 10 kişi kulanıyorsunuz sen agdaki kişilere mi baglanmak istiyon
    
Offline  
Alıntı ile Cevapla
Alt 07-09-2009   #9
 • Offline
 • Forumdan Uzaklaştırıldı
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jul 2009
Nerden
hemen arkana baqk
Mesajlar
Konular
Ettiği Teşekkür
56
51 Mesajına
147Teşekkür Aldı
  

şimdi sen onların pc sine mi yoksa internetine mi baglanmak istiyon
    
Offline  
Alıntı ile Cevapla
Alt 07-09-2009   #10
 • Offline
 • Forumdan Uzaklaştırıldı
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jul 2009
Nerden
hemen arkana baqk
Mesajlar
Konular
Ettiği Teşekkür
56
51 Mesajına
147Teşekkür Aldı
  

pc ise kolay bişi
    
Offline  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Kapalı
Pingbacks are Kapalı
Refbacks are Kapalı


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam Türk sitelerine kesinlikle zarar vermez, bu sitelerin güvenlik açıklarını site sahibine bildirmek için çaba sarfeder.
Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2015Google LinksSearch Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.