Tekil Mesaj gösterimi
-att-berkan-
-att-berkan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2009
Mesajlar:
144
Konular:
141
Teşekkür (Etti):
Teşekkür (Aldı):
Ticaret:
(0) %
10-01-2009 13:35
#1
Prostat kanserinde büyük keşif!!!
Erkekleri, prostat kanserine eğilimli hale getiren yeni bir gen türü keşfedildi. Bu keşfin hastalıkla mücadeleye yardımcı olması bekleniyor

İzlanda'da deCODE Genetics şirketi tarafından yürütülen bir araştırma, prostat kanseri konusunda devrim olarak nitelendirilen bir keşifle sonuçlandı. Araştırmayı yürüten bilimadamları, erkeklerde hastalığa yakalanma eğilimini arttıran karakteristik bir genetik parmakizi farketti.
İngiliz Times gazetesinin haberine göre, 3 bin 430 prostat kanseri hastası ve 2 bin 675 sağlıklı insan üzerinde yürütülen araştırmada, hastalığa yakalanan Avrupalılar'ın yüzde 19'unda, Afrikalılar'ın ise yüzde 41'inde söz konusu ortak gen çeşidinin bulunduğu ortayı çıktı.
BU GENİ PEK ÇOK KİŞİ TAŞIYOR
Genel Avrupa erkek nüfusunun yüzde 13'ünün, Afrika erkek nüfusunun da şüzde 30'unun söz konusu genin bir çeşidini taşıdığı bildirildi.
Araştırma sonuçları, Afrikalı erkeklerin, Avrupalılara oranla hastalığa yakalanma riskinin 1.6, hastalıktan yaşamını yitirme riskinin de 2.4 kat daha fazla olduğunu ortaya koydu.
--------------------- BERKANdiz üstü yaşamaktansa ölmeyi tercih ederim!!!!