Tekil Mesaj gösterimi
iSyankaraLı
iSyankaraLı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
Her Yerden.
Mesajlar:
5.591
Konular:
3438
Teşekkür (Etti):
Teşekkür (Aldı):
Ticaret:
(0) %
04-01-2011 17:02
#1
2011'in en gözde diyetleriAmerikan “Daily Beast” haber sitesi 2011 yılının en popüler diyetlerini açıkladı. Ünlü diyetisyenler ve doktorlar tarafından yapılan klinik araştırmalar sonucu ortaya çıkan diyetlerin yer aldığı bu liste, yeni yılda kilosundan memnun olmayan kişiler için iyi bir rehber niteliği taşıyor. İşte yeni yılın en çok ilgi görecek diyetleri:
Volumetrik diyeti : Beslenme uzmanı Doktor Barbara J. Rolls tarafından önerilen bu diyette yenilen herşeyin bol miktarda sıvı içeriyor olmasına özen gösteriliyor. Rolls, bol miktarda çorba ve nişastasız sebzeler tüketilmesini tavsiye ediyor.
Az-yağlı diyeti : Amerikan Kalp Derneği tarafından sunulan bu diyette sadece yağsız veya çok az yağlı yiyeceklerin tüketilmesi öneriliyor.
Akdeniz diyeti : Harvard Üniversitesi’nden beslenme uzmanı Walter Willett, sebze, meyve, zeytin yağı ve az miktarda kırmızı et tüketimini içeren bu diyeti öneriyor.
Atkins diyeti : Ünlü diyetisyen Doktor Robert Atkins’in önerisi olan bu diyette karbonhidrat içerikli yiyecekler mümkün olduğunca az tüketiliyor. Protein ve yağ alımı maksimuma çıkarılıyor,
Ornish diyeti : Doktor Dean Ornish tarafından bulunan bu diyette çok miktarda lifli yiyecekler ve çok az yağlı yiyecekler önerilirken et, balık ve alkol yasaklar arasına giriyor.
Bölge diyeti : Doktor Barry Sears’ın öğünlerde alınan karbonhidrat, yağ ve protein miktarını dengelemeyi önerdiği diyetin ayrıca kan şekeri seviyesini de düzene soktuğu belirtiliyor.