Tekil Mesaj gösterimi
THT Bot
THT Bot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Misafir
Üyelik tarihi:
09/2007
Mesajlar:
22.214
Konular:
21847
Teşekkür (Etti):
Teşekkür (Aldı):
Ticaret:
(0) %
14-11-2007 17:30
#1
Kalp hastalarına sıcak hava uyarısı
Türk Kardiyoloji Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Çetin Erol, kalp hastalarını sıcak havalarda dışarı çıkmamaları konusunda uyardı.

Prof. Dr. Erol, kalp hastalarının aşırı sıcak havalarda dışarı çıkmamaları ve sıcakta güneş altında gezmemeleri gerektiğini bildirdi.

Sıcak hava ve aşırı güneşin kalp hastalarında olumsuz etkiler yarattığına dikkat çeken Prof. Dr. Erol, kalp hastalarının sıcak havalarda nelere dikkat etmesi gerektiğini anlattı.

Aşırı sıcakta kalp hastalarının dışarıda olmaması gerektiğinin altını çizen Prof. Dr. Erol, şunları söyledi:

"Aşırı sıcak kalp hastalarının efor gücünü ve kalbinin gücünü yoruyor ve zor durumda bırakıyor. Özellikle yaşlılar ve çocuklar, vücutlarının sıvı dengesine dikkat etmek zorundadır. Bunun dışında kalp hastaları tedavilerini her zaman sürdürmelidir. Aşırı yemek yemek de sıcak yazaylarında olumsuz etki yaratır. Özellikle kalp hastaları yemek yerken karınlarını yiyecekle iyice doldurmamalıdır. Bu aşırı yemek konusunda sadece yaz aylarında değil, kış aylarında da, her mevsimde dikkat etmek zorundayız. Bu çok önemlidir. Sloganımız (az ye çok hareket et) olmalıdır."


CNNTURK.com
14-05-2007


Devamı için tıklayın-Turkhackteam.org/net...