Tekil Mesaj gösterimi
sansar50
sansar50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Nereden:
Londra
Konular:
66
Teşekkür (Etti):
Teşekkür (Aldı):
Ticaret:
(0) %
10-04-2008 19:51
Exclamation
Bu Mevsİme Aman Dİkkat
ARKADAŞLAR BEN SİZE ÇOK ÖNEMLİ BİR BİLGİ VERMEK İSTİYORUM::

bu mevsim de doğada neler olup bitiiğine bir göz atın ne demek istediğimi daha ii anlarsınız .en kolay bir örnek verecek olursak bitkilere neden bu mevsimde bu aylarda gübre veriyoruz hiç düşünen oldumu bu mevsim canlılar için çok önemli çünkü bu mevsimde gübrelememiz gereken bitkiye gübre vermezsek yazın ondan ekonomik anlamda ürün bekleyemeyiz insanda böyledir işte bu aylarda yediğiniz içtiğiniz şeylere dikkat ederseniz tüm sene boyunca hastalıklara karşı bir siper giymiş olursunuz üstünüze bu dönemde en çok tüketilmesi gereken şeylerin başında sebzeler ve meyveler gelmektedir. ama bunlarıda yerken çok ii temizlenmiş olmalarına dikkat etmek gerekiyor çünkü meyve ve sebzelere verilen büyüme düzenleyiciler aşırı miktarda verildiğinde atıkları kabuk kısmında kalıyor ve sağlıklı bir hayata adım atarken çukura basmamanız için bol yıkayınız benden size ziraat mühendisi olarak tavsiyedir ikinci olarakta balık çok tüketilmelidir çünkü birçok protein yağ asidi omega3vs..balıkta bol miktarda bulunmaktadır şimdilikl söyleyeceklerim bukadar yarar gördüyseniz emeğe saygı için +++replerinizi bekliyorum yoksa canınız sağolsun (((spor yapmayı unutmayın)))
--------------------- Bu sadece Bir Fikir !