Tekil Mesaj gösterimi
lealperen
lealperen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Nereden:
Aydın
Konular:
5
Teşekkür (Etti):
Teşekkür (Aldı):
Ticaret:
(0) %
28-07-2018 21:47
Alıntı:
kondanta´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Ilk olarak, bu dil ile alakali bir problem degil diye dusunuyorum. Tamamen gelistiricinin problemi. Eger ben o kodu: checkAvailabilityForHomePageRender(x) gibi bir seye cevirsem, fonksiyona girmeden ne islem yapacagini anlardik degil mi ? Yada analiz() fonksiyonunu alip: `analyzeAvailabilityOfComponents() gibi birseye cevirsek, self explanatory olacaktir.

Vurgulamak istedigim sey, evet aldigi parametrenin ne oldugu da bir bakima trivial olmus oluyor bu noktada. Yani sadece fonksiyon signitureini kontrol etmek bile yeterli olacaktir.
Zaten konuda kastedilen problem isimlendirme değil yani o problem her dilde olabilecek bir sorun. Pythona özel olansa fonksiyonun ne getireceğinin bilinememesidir. Bir int de olabilir bir string de örnekte olduğu gibi ismine ne verirseniz verin bu değişmeyecektir zaten. analyzeAvailabilityOfComponents() ne yaptiğini anladim diyelim ama bool mu yoksa int mi dondureceğini nasıl anlayabilirim ?

Encapsulation konusunda da problemim biçim değil bu geliştiriciden gelişiriciye değişbilir ama tam olarak encapsulation yapılmış bile olunmuyor. Python docs üzerinde bu işlemin nasıl yapıldığı detaylıca anlatılmış

Sizin yanlışlığınız yok ancak dilde basit görünen ama büyük çapta ciddi sorunlara yol açabilecek problemler var
Konu lealperen tarafından (28-07-2018 21:54 Saat 21:54 ) değiştirilmiştir.