Tekil Mesaj gösterimi
LEOHUNTERA
LEOHUNTERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yazılımcı
Üyelik tarihi:
12/2018
Mesajlar:
73
Konular:
12
Teşekkür (Etti):
Teşekkür (Aldı):
Ticaret:
(0) %
21-08-2019 20:43
#1
Yapay Zeka Kulübü açılmıştır


Yapay Zekâ kulübü açılmıştır.
Gerekli bilgilendirmeler kulüpler sorumlusu Adige'ye yapılarak onay alınmıştır. Ayrıca kulüp çalışmaları, Yakamoz1319 admin'in desteği ile Yazılım Ekibi bünyesinde gerçekleştirilecektir.Teknoloji, en başta temel işlemleri yapabilen cihazlardı. İnsanlar zaman içerisinde ihtiyaçları doğrultusunda teknolojinin gelişimine katkıda bulundular. Bugün teknolojinin birçok alanında "Akıllı Sistemler" dediğimiz sistemler mevcut. Artık yazılan bir programın ihtiyaçları ne kadar karşıladığından ziyade, programların insanlara ne kadar benzediğini ve insan beyni baz alınarak modellenen algoritmaların (Matematiksel modellerin) ne kadar akıllılık içerdiğini incelediğimiz bir çağdayız. Bu kapsamda dünyadaki teknolojik gelişmelere bakıldığında Yapay Zekâ alanında yapılan çalışmaların önemli bir yere sahip olduğunu görebiliriz. Dünyadaki her şey, doğadaki bir şeyin taklidi olarak gelişimine başlamış ve zaman içerisinde bu gelişimini sürdürmüştür. Algoritmalarında temelde ortaya çıkışı insan beyninin taklit edilme isteği olarak ortaya çıkmıştır. Algoritmalar insan beyninin matematiksel modelini çıkarabilme noktasında zaman içerisinde gelişme ihtiyacı duyduğundan Yapay Zekâ alanının ve bu alan için gerekli disiplinlerin ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Bu kapsamda Yapay Zekâ alanıyla ilgili çalışmalarda bulunmak kulübün birincil amacıdır.

Genel olarak kulübün amaçları şu şekildedir:
  • Yapay Zeka alanındaki gelişmeleri daha yakından takip etmek.
  • Diğer Ekiplere Yapay Zekâ Desteği (THING+AI)
  • Forum içerisinde teknoloji düzeyine farklı bir boyut kazandırmak
  • Yazılım Ekibi bünyesinde Yapay Zeka projeleri geliştirmek için gerekli bilgi birikimine sahip veya kendini bu alanda geliştirebilecek potansiyeli olan kişileri tespit etmek
  • Yapay Zekâ projeleri gerçekleştirmek
Kulübün en önemli amacı, Yapay Zekâ alanına ilgi duyan ve bu alanda sabır göstererek çalışabilecek olan kişileri tespit ederek, süreci hep birlikte yönetip başarılı olan kişilerle yazılım ekibi bünyesinde ses getirecek projeler üretmek olacaktır.

Bu kapsamda, yapılacak çalışmalar proje odaklı olacak ve bu yönüyle diğer kulüplerden farklı bir yapıda olacaktır. Başvuracak kişilerin, bunu dikkate alarak başvurması hem kendileri için hem de bizler için zaman kaybı olmaması açısından çok önemlidir.Yapay Zekâ kulübü üye alımları

Yapay Zeka kulübü bünyesinde üye alım başvuruları alınarak, bu alanda çalışmaya ve kendini yetiştirmeye istekli kişilerin başvurması sağlanacaktır.

Yapay Zeka kulüp üyelerinin belirlenmesi

Başvurular değerlendirilerek kulüp üyeleri belirlenecektir. Başvuruların değerlendirilmesi aşamasında bilgi birikiminden daha çok isteğe ve kendini geliştirme potansiyeline dikkat edilecektir.

Haftalık ve aylık bazda görevlendirmeler yapılarak, takibinin sağlanması

Kulüp üyeleri belirlendikten sonra üyelere belirli Yapay Zeka konuları verilerek, bu alanlarda araştırmalar yapmaları ve bu araştırmaları bir sunum dokümanı veya video şeklinde sunmaları beklenecektir. Bu kapsamda hem çeşitli alanlarda kaynak birikimi sağlanacak hem de kulüp üyelerinin başarımı ölçülecektir.

Başarısını ve İsteğini kanıtlamış kişilerin Yazılım Ekibi bünyesine alınması

Verilen alanlarda araştırma yapan üyelere, araştırma yaptıkları alanlarla ilgili teknik mülakat yapılacaktır. Teknik mülakat neticesinde başarılı olan kulüp üyelerinin Yazılım Ekibi bünyesine alınması sağlanacaktır.

Projeler, disiplinler arası bilgi paylaşımı, Yapay Zeka danışmanlığı

Kulüp çalışmaları sonrasında elde edilen bilgi ve iş gücünden sonra, Yazılım Ekibi bünyesinde yapılacak çalışmalar ve projeler planlanacaktır.


  • Kulübe başvuran kişilerin bu alanda çalışmaya istekli olması gerekmektedir.
  • Kulüp üyelerinin verilen araştırma görevlerini en uygun şekilde yerine getirerek, kopyadan uzak durmaları ve özgün içerikler üretmeleri gerekmektedir.
  • Sabır gösterebileceğinizi, çalışma azminizi ve hevesinizi kaybetmeyeceğinizi garanti ederseniz bir anlık hevesle başvuru yapabilirsiniz.-Telegram

Kulüp haberleşmesi Telegram üzerinden yapılacaktır. Başvurusu kabul edilen üyeler telegram grubuna alınacaktır.

Konu 'Adige tarafından (21 Saat önce Saat 20:53 ) değiştirilmiştir.