Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Genel Güvenlik > Adli Bilişim

Adli Bilişim Adli bilişim, veri kurtarma, forensic vb... adi bilişimin konusu olan birçok bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.Adli Bilişim - Computer Forensics - Yazılımsal ve Donanımsal Ürünler

Adli Bilişim

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 31-07-2013 13:28   #1
  • Binbaşı
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
06/2013
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 362
Teşekkür (Aldı): 253


Adli Bilişim - Computer Forensics - Yazılımsal ve Donanımsal ÜrünlerAdli Bilişim - Computer Forensics alanında kullanılan en etkili Yazılımsal ve Donanımsal Ürünlere ait açıklamalar...


Bazı Yazılımsal Ürünler
EnCase Boot Disk/CD
www.guidancesoftware.com
Yazılımsal yazma koruma, imaj alma ve dijital delil inceleme yazılımı. FBI dahil bir çok polis teşkilat tarafından tercih edilen ve sıklıkla kullanılan bilgisayar kriminalistiği yazlımıdır.

FTK Imager
Forensic Toolkit®(FTK™)
e-Discovery, Computer Forensics & Cyber Security Software | AccessData

FTK komple bir bilgisayar kriminalistiği yazılımıdır. Oldukça güçlü özellikleri ile EnCase yazılımını aratmamaktadır. FTK Imager sayesinde yazma koruma tedbiri alınarak Imaj alma işlemi gerçekleştirilebilir.

IXimager
ILook Investigator
Ilook-forensics.org - Home Page

ILook IXimager yazılımı vasıtası ile yazılımsal yazma koruma tedbiri alınarak imaj alma işlemi gerekleştirilebilir. IXImager Linux tabanlı yazılımsal bir çözümdür. ILook Investigator yazılımı ise çok kuvvetli bir bilgisayar kriminalistiği yazılımıdır. ILook bedava bir yazılım olmakla birlikte sadece belirli şartlar ispat edildiği müddetçe kamusal kurum çalışanlarına (polis, asker, adli görevli) dağıtılmaktadır.

Forensic Replicator
Paraben Forensic Tools
Paraben's Computer Forensic Software and Training

Forensic Replicator Paraben Forensics Software tarafından sunulan yazılımsal bir imaj alma çözümüdür. Paraben firmasının dijital delil incelemeye yönelik yazılımları ve yazma koruma donanımları mevcuttur.

Linux – dd ve diğerleri
www.opensourceforensics.org

Linux işletim sistemi (özellikle live dist) üzerindeki dd aracı kullanılarak da bir veri depolama biriminin raw imajı alınabilir. dd aracının aldığı imajı EnCase, ILook ve FTK dahil bir çok dijital delil inceleme yazılımı okuyabilmektedir.

Linux doğası itibariyle mount (bağlanmayan) edilmeyen hiçbir veri depolama biriminde yazma bağlamında erişmemektedir. Dolayısıyla imaj alma ve işlemi yazma korumalı olarak gerçekleştirilebilir.
Hali hazırda Linux işletim sistemi üzerinde bulunan bir çok yazılımla bilgisayar kriminalistiği araştırmaları gerçekleştirilebilir.

Bazı Donanımsal Ürünler

Digital Intelligence Tools
ULTRABLOCK FORENSIC CARD READERS
ULTRABLOCK USB WRITE BLOCKER
ULTRABLOCK IDE, SATA AND SCSI
HARDCOPY
www.digitalintelligence.com

Digital Intelligence firması bilgisayar kiriminalistiği alanında dijital delil inceleme ve elde etme cihazları üreten en büyük ve en eski firmalardan bir tanesidir. Burada bir çok farklı kullanım amacıyla donanımsal yazma koruma çözümü bulunabileceği gibi, başlı başına bilgisayar kriminalistiği için özel olarak tasarlanmış bilgisayar sistemleri de bunmaktadır. Her türlü veri depolama birimi için özel olarak üretilmiş inceleme ve imaj alma donanımları Digital İntelligence firması bünyesinde mevcuttur.

Image Master Solo
Drive Lock
Disk Jockey IT
Image MASSter Hard Drive Duplication and Forensic Hard Drive acquisition - The Highest Hard Drive Duplication Speed and Latest Digital Forensic Technology!

Image Master Solo cihazı o kadar mükemmel bir imaj alma donanımıdır ki üzerinde hiçbir imaj alma donanımını taşımadığı özellikleri taşımaktadır. (Hash alma, bire bir kopyalamanın haricinde çeşitli sıkıştırma algoritmaları kullanma vs.) Firmanın daha bir çok çeşit ürünü mevcut. Drive Lock ise sadece yazma koruması için olan bir ürün olmakla birlikte Disk Jocket IT nin kullanışlılığına sitesinden bakılabilir.

Forensic Computers
Write Blockers
Imagers
Forensic Workstations
Forensic Air Lite Series
Tableu T335
Home - Forensic Computers

Forensic Computers firması Virginya’da bulunan ve Türk Emniyet teşkilatına ilk olarak bilgisayar kriminalistiği cihazlarının temin edildiği kaliteli bir firmadır. Digital Intelligence firması bu firmadan kopmuş ancak US Hava kuvvetlerinin ve FBI’ın desteğini almasıyla birlikte pazar payında en büyük pastayı kapmıştır. Sitesini ve üretim yaptığı donanımları özenle incelemek yararlı olacaktır.

LCTECHNOLOGY
Drag 2000
Drag 1500
Mini Drag
P-Drag
File Recovery and Data Recovery Software and Services - LC Technology International, Inc., Clearwater, FL

Genellikle hazır dijital delil inceleme sistemleri üreten firmanın ürünleri oldukça kullanışlıdır. Dijital Delil inceleme alanında Avrupa birliğinde en çok kullanılan ancak bu alanda ABD’deki sistemleri örnek alan firmanın ürünleri bazı durumlarda yetersiz kalabilmektedir.

___________________________________________

Sonsuza dek ve daima...

Do You need help?
then it is the right place
& FoReVeR-02 &
Forensic Expert (Data Recovery) and Web Programmer
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 31-07-2013 13:37   #2
  • Asteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
06/2007
Nereden
Bandırma
Yaş
29
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 12
Teşekkür (Aldı): 9
Emegine Sağlık___________________________________________

Benim, Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır. Benden sonra, beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar.


"ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK"

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau