THT DUYURU

Anakart Anakart hakkında bilgiler ve karşılıklı bilgilendirme ve soru cevaplar burada!

takipci
chat
Seçenekler

Bios Güncelleme

THROOT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Deneyimli Moderatör
Üyelik tarihi:
03/2018
Nereden:
NEREYE
Mesajlar:
2.469
Konular:
693
Teşekkür (Etti):
326
Teşekkür (Aldı):
401
Ticaret:
(0) %
0
6128
27-10-2019 09:33
#1
Bios Güncelleme
Windows Üzerinden Güncelleme Yapmak
Eğer anakart veya dizüstü üreticiniz BIOS güncellemesi için bir Windows uygulaması sunuyorsa bunu kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar genellikle işlem önceki mevcut BIOS yedeğini almaya yarayan bir seçenek de sunarlar. “Save current BIOS data” benzeri bir ifade görürseniz bunu seçin ve yedeğin alınacağı klasörü belirleyin.

Bazı uygulamalarda BIOS güncellemesini internet üzerinden indirmeye yarayan bir seçenek de bulunur. Bu yolla da BIOS güncellemesinin otomatik olarak indirilip yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

BIOS’unuzun güncel sürümünü indirdikten sonra “Update BIOS from a file” ya da buna benzer seçeneği kullanarak dosyayı seçin ve işlem öncesi bilgisayarınızın hazır olduğundan emin olun. Bilgisayarınıza bağlı USB aygıtlarını çıkarın. Daha sonra uyarıları dikkate alarak işlemi başlatın.

Bilgisayarınızın fanlarının hızla çalışmaya başladığını ya da farenin cevapsız kaldığını görebilirsiniz. Panik olmadan işlemin tamamlanmasını bekleyin. İşlem tamamlanınca bilgisayarınız otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. Bu şekilde yeniden başlatılmasa bile uygulama size yeniden başlatmanız gerektiğini bildirecektir.

https://www.technopat.net/2018/08/27...e-rehberi/amp/

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler