THT DUYURU

chat
Anakart Anakart hakkında bilgiler ve karşılıklı bilgilendirme ve soru cevaplar burada!

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Anakart Temizliği & Bakımı

Viracoche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
01/2019
Nereden:
Akatsuki
Mesajlar:
92
Konular:
18
Teşekkür (Etti):
6
Teşekkür (Aldı):
6
Ticaret:
(0) %
0
5376
10-01-2020 22:15
#1
Anakart Temizliği

Merhabalar,

Bugün anakart temizlerken nelere dikkat etmelisiniz ve bakımının nasıl yapıldığına değineceğim. Bildiğiniz gibi anakart bilgisayarın temel bileşenidir, ve bilgisayarın merkezdir anakart zarar görürse tüm bilgisayar görür bu yüzden anakart her zaman için bakımlı olmadılır.

Öncelikle anakart'a asla tiner, alkol, kolonya gibi iletken maddeleri asla ama asla yanına bile yaklaştırmıyoruz bu anakart'a zarar vermekten başka hiçbir işe yaramaz. Anakartı temizlemek için basınçlı hava kullanabilirsiniz örneğin: fön makinesini soğuk hava ayarına getirip anakart'a tutabilirsiniz. Sıcak hava anakart'ın üstündeki devreler, hatlar, yollar, lehimler için zararlı olabilir. Fön makinesinden başka diğer bir yol ise yumuşak uçlu fırçalar'dır, fırça ile anakart'a zarar vermeyecek şekilde temizleyebilirsiniz bu yöntem diğer yöntem kadar etkilir. Buna ek olarak oksitlenme yapan bölgeye selülozik tiner ile müdahale edebilir, tineri fırça yardımı ile sürebilirsiniz.

Gelelim anakart bakımına, kullandığınız ram'in anakart ile uyumlu olması gerekmektedir. birbiri ile uyumlu olan anakart ve ram yüksek performans ile çalışır ama birbiri ile uyumsuz olan anakart ve ram stabil olarak çalışmakta, aldığınız ram'in anakart ile uyumluluğunu araştırmanızda fayda var. Diğer bir yöntem ise, gereksiz şeyleri kapatmak. UEPI ayarı ise hiç kullanılmayan özellikleri devre dışı bırakın. çoğu kullanıcı sadece USB ve SATA girişlerini kullanır ve UEFI profilleri ve reset Hangi değişikliği uygularsanız uygulayın. öncesinde UEFI’deki güncel kayıtlı profil ayarlarını kullanmanız gerekir. Böylelikle sorun çıktığında, sorunsuz eski hale dönmeniz çok kolay olacaktır.
--------------------- PHP: [%95]
ASP: [%65]
HTML & CSS : [%90]
Fransızca: [%70]
İngilizce: [%85]
M3m0ry, By Ghost, S0ftware Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler