THT DUYURU

Anakart Anakart hakkında bilgiler ve karşılıklı bilgilendirme ve soru cevaplar burada!

chat
Seçenekler

Intel Foxville I225-V 2.5GbE ağ sorunları devam ediyor: birden fazla Z490 anakart etkilenebilir !

'Conqueror - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Moderatör
Üyelik tarihi:
07/2019
Mesajlar:
2.268
Konular:
319
Ticaret:
(0) %
3 Gün önce
#1
Intel Foxville I225-V 2.5GbE ağ sorunları devam ediyor: birden fazla Z490 anakart etkilenebilir !


Geçen ay, Intel I225-V 'Foxville' ağ çipinde, Intel'in tabletlerde bulunan Z490 anakartlar ile birlikte gelen daha yeni bir sürümle düzeltileceğini söyleyen büyük bir kusur bildirdik. Bununla birlikte, kaynaklarımızdan gelen test sonuçları sorunun devam ettiğini ve Foxville denetleyicisine sahip birden fazla Z490 anakartın etkilenebileceğini ve 2.5 GbE ağ denetleyicisinin sağlaması gereken reklamı yapılan ağ hızlarını sağlayamayacağını göstermektedir.

Intel Foxville I225-V 2.5GbE ağ sorunları devam ediyor, 2020'nin ikinci yarısında gelen uygun donanım düzeltmesinden birden fazla Z490 anakart etkileniyor gibi görünüyor.

Kod adı verilen Intel I225-V ağ denetleyicisi Foxville, 2,5 GbE ağ hızları sağlamayı amaçlamaktadır. 400 serisi yonga setlerine dayanan yeni anakartlardan biri ve platformun göze çarpan özelliklerinden biri. 'Foxville' I225-V, tüketici platformundaki 2.5Gb yerel alan ağını standartlaştırmak için tasarlanmış bir 2.5Gb ağ denetleyicisidir. Intel ağ sürücüleri, her iki anakartta da Intel yonga setlerine ve AMD yonga setlerine sahip anakartlarda kullanılır.

Geçen ay, bir rapor denetleyicinin paket kaybına neden olan ve 1 ila 10 Mb / s aralığında ağ performansında azalmaya neden olan yerleşik bir kusura sahip olduğunu ortaya koydu. Intel, kullanıcılara / OEM'lere Foxville denetleyici bağlantısını Intel'in açıkladığından çok daha az çalışacak şekilde 1 Gbps'de çalışacak şekilde yapılandırmalarını öneren I225-V denetleyicisindeki mevcut silikonla ilgili hafifletmelerden bahsetti.

Intel buna `` V2 '' olarak bilinen en son üretim Foxville silikon versiyonunun zaten üretimde olduğunu ve şu anda perakende kanallarda satılan çeşitli Z490 anakartlara entegre edildiğini resmen yanıtladı. detay. Bu yeni adım adım B2, çeşitli Z490 anakartlarda yer aldı, ancak daha önce de belirttiğim gibi, kaynaklarımız sorunun tamamen çözülmediğini gösteriyor.

İşte Intel'in buna resmi cevabı:

“Intel, en yüksek düzeyde ürün kalitesi sağlamaya kararlıdır ve en son silikon üretim sürümünde bu sorunu zaten ele almıştır. I225 v2 zaten üretimde. Intel I225 Ethernet denetleyicisinde, belirli 2,5 GbE anahtarları ve yönlendiricilerle eşleştirildiğinde performansın düşmesine neden olan IEEE spesifikasyonlarının bir varyasyonunu belirledik. Bu sorunu yaşayan tüketiciler en son yazılım sürücüsüne ve ilgili ürün yazılımına sahip olduklarından emin olmalı ve 2,5 Gb / Bağlantı garanti etmek için desteklenen anahtarlar ve yönlendiriciler hakkında bilgi için https://www.intel.com/i225v1 adresine başvurabilirler. "

Kaynak : https://tik.lat/Byww9
--------------------- İyi saklanan,iyi yaşamıştır.
Turkhackteam.org/net Moderatör
Laurange,Rozzz,René
DescartesBookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler