THT DUYURU

Anakart Anakart hakkında bilgiler ve karşılıklı bilgilendirme ve soru cevaplar burada!

Seçenekler

Onboard İşlemciler Gelecek - (Anakart ile Tümleşik)

'Black-King - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
07/2012
Nereden:
İzmir
Mesajlar:
10.247
Konular:
1912
Teşekkür (Etti):
530
Teşekkür (Aldı):
6150
Ticaret:
(0) %
16-05-2013 19:57
#1
Wink
Onboard İşlemciler Gelecek - (Anakart ile Tümleşik)


Toplama bilgisayar severlerin pek sevmeyeği bu durum yakında gerçek olacak. Anakarta entegre işlemcilergelcek. Artık işlemci yetmiyor yenisini alayım takayım olmayacak bu durumda.

Intel’in önümüzdeki Mart ayında Haswell adlı yeni işlemci mimarisini tanıtması bekleniyor. Mevcut Ivy Bridge mimarisinden epey farklı olacak olan Haswell’den bir sene sonra ise Broadwell kod adlı yeni mimari gelecek.

Intel’in tik tak gelişim modelinde her iki senede bir yepyeni bir işlemci mimarisi sunulması planlanıyor. “Tik” adıverilen yeni işlemci mimarisi adımından sonraki “tak” adımı ise yeni mimariden bir sene sonra o mimarinin küçültülmüş halini sunmayı içeriyor. Haswell yepyeni bir mimari olacakken, Broadwell ise onun 14nm’ye küçültülmüş hali olacak.

İşlemci ve Anakart Bir Arada

Intel, Broadwell ile çok radikal bir adım atmaya hazırlanıyor. Günümüzde işlemciler, anakarttan ayrı olarak durabilen, anakartın üzerindeki sokete kullanıcı tarafından yerleştirilen bileşenler. Ancak Broadwell’de bu durum değişecek. Broadwell mimarisine sahip olan işlemciler anakartın üzerinde gelecek. Yani anakart ile işlemcibir arada olacak.

Bu durum donanım dünyasında epey bir değişikliğe neden olacak. Tüm anakartlar üzerinde işlemcisiyle birlikte satılacak. Bunun pazarı nasıl etkileyeceği merak ediliyor. İşlemci anakart uyumu konusunu son kullanıcının kafasını karıştırmayacak şekilde çözecek olan bu çözümün eksisi ise artık anakart değiştirmeden işlemcimizideğiştirmemizin mümkün olmaması olacak
BrokenDreamS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
05/2009
Nereden:
☪OSMANLIDAN☪
Mesajlar:
990
Konular:
49
Teşekkür (Etti):
119
Teşekkür (Aldı):
571
Ticaret:
(0) %
17-05-2013 02:02
#2
Geçenlerde aldığım 650 tl ye celeron dell laptopun i5 takmak isteyipte makineyi açtığımda bastığım küfürün haddi hesabı yok.Bana göre çok yanlış sularda yüzüyorlar
--------------------- T.H.T FORMAT SONRASI V.5 FİNAL

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler