THT DUYURU

Anakart Anakart hakkında bilgiler ve karşılıklı bilgilendirme ve soru cevaplar burada!

Seçenekler

Gigabyte, ilk çeyrek rakamlarına göre anakart pazarında lider Asus'la aradaki farkı k

'Black-King - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
07/2012
Nereden:
İzmir
Mesajlar:
10.247
Konular:
1912
Teşekkür (Etti):
530
Teşekkür (Aldı):
6150
Ticaret:
(0) %
27-05-2013 04:43
#1
Wink
Gigabyte, ilk çeyrek rakamlarına göre anakart pazarında lider Asus'la aradaki farkı k


Intel'in anakart pazarında çekileceğini açıklaması ile birlikte sektörün diğer oyuncuları arasındaki rekabet de hareketlenmeye başladı.


Pazar analizlerine göre yılın ilk çeyreğinde Asus 5 milyon anakart satışı gerçekleştirdi ve pazarın lideri konumunda. Gigabyte ise 4.9 milyon anakart satışı ile Asus'un hemen arkasında yer aldı. Perakende kanalları Gigabyte'ın bu yıl itibariyle uzun vadede liderliği eline geçirebileceğini belirtiyor.


Ancak Asus'un bileşen tedarik avantajı ve üst sviye segmentteki pazar payı liderliği nedeniyle kar marjı konusunda Gigabyte'dan önde olduğu da ifade ediliyor.


Geçen yıl 40 milyon toplam anakart satışı gerçekleştiren ikili, global sevkiyat rakamlarının yüzde 45-47'sine damga vururken, Çin'de ise pazar paylarını yüzde 60'a kadar taşıdı.


Geçen yıl ASRock 7 milyon, MSI 6 milyon, ECS ve Biostar 4.9-5.1 milyon arasında ve Foxconn da 2.8-3 milyon arasında anakart satışı gerçekleştirdi.


Asus Çin ve ABD pazarında sevkiyat lideri iken Gigabyte Latin Amerika ve Güneydoğu Asya pazarlarında iyi bir performans gösteriyor. Bu yıl Asus 22-24 milyon arasında anakart satışıöngörürken, Gigabyte da 20 milyon civarında bir satış beklentisi içerisinde.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler