Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
THT TÜRKİYE
> Atatürk Bölümü

Atatürk Bölümü Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk özel bölümümüzden, Atatürk ile alakalı birçok kapsamlı bilgiye ulaşabilirsiniz.Türkiye, Barış Bozucuların Savaşmak İçin Boğazlardan Geçmesine Asla Müsaade Etmeyecektir

Atatürk Bölümü

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 11-10-2018 21:48   #1
  • Yarbay
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
09/2016
Mesajlar
Konular


  
Türkiye, Barış Bozucuların Savaşmak İçin Boğazlardan Geçmesine Asla Müsaade Etmeyecektir

Atatürk’ün 21 Haziran 1935 tarihinde Amerikalı gazeteci Gladys Baker ile yaptığı görüşmeden bir bölüm:

Atatürk diyor ki:

“Türkiye’nin Boğazları açık bırakmaya razı olduğu Lozan Antlaşması’ndan beri dünya vaziyeti ve bazı koşullar değişmiştir. Boğazlar, Türk arazisini iki kısma ayırır. Bundan dolayı bu deniz geçidinin tahkimi Türkiye’nin emniyeti ve müdafaası için çok önemlidir. O, aynı zamanda, beynelmilel ilişkilerin can alıcı bir unsurudur. Anahtar vaziyetinde böyle mühim bir yer, herhangi maceracı bir saldırganın keyfine ve merhametine bırakılamaz. Türkiye, olası barış bozucularının, birbirleriyle savaşmak için Boğazlardan geçmesine engel olmaya mecburdur. Türkiye buna asla müsaade etmeyecektir."

Kaynak: Atatürk’ün Söylev ve Demeçleri. III. Cilt, Türk İnkılap Tarihi Enstitüsü yayınları: 1., Türk Tarih Kurumu Basımevi, Ankara, 1954, sayfa: 97-98, (Ayın Tarihi: 1935, sayı: 19, sayfa. 260 – 262)
    


___________________________________________

Varlığım Türk varlığına armağan olsun..

Bedevi Değil, Medeni Olun

 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
film izle

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.