THT DUYURU


Atatürk Bölümü Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk özel bölümümüzden, Atatürk ile alakalı birçok kapsamlı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Seçenekler

"Atatürk Günlüğü" (Mükemmel Bir Fotoğraf Arşivi)

CrowLeyHACK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
02/2016
Mesajlar:
35
Konular:
2
Teşekkür (Etti):
2
Teşekkür (Aldı):
3
Ticaret:
(0) %
138
71119
16-09-2017 23:23
güzel bir paylaşım eline sağlık.
SynCrd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Katılımcı Üye
Üyelik tarihi:
10/2015
Nereden:
Orta Amerika
Mesajlar:
507
Konular:
98
Teşekkür (Etti):
57
Teşekkür (Aldı):
59
Ticaret:
(0) %
17-09-2017 17:49
mükemmel paylaşım gerçekten
0110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Uzman Üye
Üyelik tarihi:
06/2017
Mesajlar:
1.259
Konular:
47
Teşekkür (Etti):
121
Teşekkür (Aldı):
177
Ticaret:
(0) %
17-09-2017 18:03
Süper ve hoş olmuş.
Eline sağlık.
LuffyZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
09/2017
Nereden:
Samsun
Mesajlar:
26
Konular:
0
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
2
Ticaret:
(0) %
30-09-2017 13:21
Ellerine Sağlık
--------------------- Muhtaç Olduğun Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur...
MixPro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üyelik tarihi:
07/2017
Nereden:
T Ü R K
Mesajlar:
2.509
Konular:
289
Teşekkür (Etti):
1558
Teşekkür (Aldı):
704
Ticaret:
(0) %
30-09-2017 13:22
Elinize Sağlık
ERYXDMN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
03/2018
Nereden:
istanbul
Mesajlar:
6
Konular:
1
Teşekkür (Etti):
12
Teşekkür (Aldı):
2
Ticaret:
(0) %
16-03-2018 19:17
çok güzel olmuş ellerine sağlık.
Socked - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
03/2018
Nereden:
.
Mesajlar:
159
Konular:
21
Teşekkür (Etti):
40
Teşekkür (Aldı):
49
Ticaret:
(0) %
26-03-2018 05:15
Elinize Sağlık
---------------------
Tarih bir milletin neler başarabilme gücünde olduğunu gösteren en doğru bir kılavuzdur.

-Mustafa Kemal Atatürk
NakaTakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
04/2016
Mesajlar:
4
Konular:
1
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
1
Ticaret:
(0) %
03-04-2018 21:27
“Ben, manevi miras olarak hiçbir nass-ı katı, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım, bilim ve akıldır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse manevî mirasçılarım olurlar.”Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin."
"Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir."Tehdide dayanan ahlak, bir erdemlilik olmadığından başka, güvenilmeye de layık değildir.Birtakım kuş beyinli kimselere kendinizi beğendirmek hevesine düşmeyiniz; bunun hiçbir kıymeti ve önemi yoktur.Bir milletin ahlak değeri, o milletin yükselmesini sağlar. Bir millet, zenginliğiyle değil, ahlak değeriyle ölçülür.

ataturkgif

Saygısızlığın, saldırının küçüğü, büyüğü yoktur. Samimiyetin lisanı yoktur. Samimiyet sözlerle açıklanamaz. O, gözlerden ve tavırlardan anlaşılır. Medeniyetin esası, ilerlemesi ve kuvvetin temeli, aile hayatındadır. Bu hayattaki fenalık mutlaka toplumsal, ekonomik ve politik beceriksizliği doğurur.Bir millette, özellikle bir milletin iş başında bulunan yöneticilerinde özel istek ve çıkar duygusu, vatanın yüce görevlerinin gerektirdiği duygulardan üstün olursa, memleketin yıkılıp kaybolması kaçınılmaz bir sondur.

ATATÜRKÜN EN ETKİLEYİCİ SÖZLERİİçeriğimizin bu bölümünde Atatürk'ün sözleri arasında bağımsızlık vurgusunu içerenleri bir araya getirdik. İşte, Atatürk'ün o sözleri;Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen Türk istiklal ve cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

mustafa-kemal-ataturk-sozleri.jpg

Ey yükselen yeni nesil! Gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu sonsuza kadar yaşatacak olan sizlersiniz.Türk gençliği amaca, bizim yüksek ülkümüze, durmadan, yorulmadan yürüyecektir.Bir milletin kültür düzeyi üç safhada; devlet, düşünce ve ekonomideki çalışma ve başarılarının özüyle ölçülür.
Bir millet savaş alanlarında ne kadar zafer elde ederse etsin-, o zaferin sürekli sonuçlar vermesi ancak kültür ordusu ile mümkündür.Asıl uğraşmaya mecbur olduğumuz şey, yüksek kültürde ve fazilette dünya birinciliğini tutmaktır.

mustafa-kemal-ataturk-sozleri.png

Kültür zeminle orantılıdır. O zemin milletin seciyesidir.Kültür, okumak, anlamak, görebilmek, görebildiğinden anlam çıkarmak, ders almak, düşünmek ve zekayı geliştirmektir.Biz TürkIer, bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istikIaIe timsaI oImuş bir miIIetiz.Medeni oImayan insanIar, medeni oIanIarın ayakIarı aItında kaImaya mahkumdurIar.
Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem oImak üzere, Türk MiIIetine canımı vereceğim.AsıI önemIi oIan ve memIeketi temeIinden yıkan, haIkını esir eden, içerdeki cephenin suskunIuğudur.MiIIetimiz her güçIük ve zorIuk karşısında, durmadan iIerIemekte ve yükseImektedir. Büyük Türk MiIIetinin bu yoIdaki hızını, her vasıtayIa arttırmaya çaIışmak, bizim hepimizin en kutIu vazifemizdir.Medeniyetin emir ve taIep ettiğini yapmak insan oImak için yeterIidir.Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yaInız bir şeye ihtiyacımız vardır; çaIışkan oImak!

mustafa kemal atatatürk sözleri

Öğretmen bir kandiIe benzer, kendini tüketerek başkaIarına ışık verir.‘Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye haIkına Türk miIIeti denir.’OrduIarımızın kazandığı zafer, sizin ve sizin orduIarınızın zaferi için yaInız zemin hazırIadı.Gerçek zaferi siz kazanacak ve devam edeceksiniz ve mutIaka başarıIı oIacaksınız.Herkes uIusaI görevini ve sorumIuIuğunu biImeIi, memIeket meseIeIeri üzerinde o düşünceyIe, düşünüp çaIışmayı görev edinmeIidir.BiIeIim ki miIIi benIiğini biImeyen miIIetIer başka miIIetIere yem oIurIar. Bütün ümidim gençIiktedir.Medeniyet öyle bir ışıktır ki, ona kayıtsız olanları yakar, mahveder.Medeni olmayan milletler, medeni olanların ayakları altında kalmaya mahkumdur.Egemenlik, kayıtsız şartsız ulusundur.Ulusal egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar, mahvolur.İnsaf ve merhamet dilenmekle millet işleri görülemez; millet ve devletin şeref ve bağımsızlığı elde edilemez, insaf ve merhamet dilenmek gibi bir kural yoktur.

ataturkün en güzel sözleri

Türk milleti ve Türkiye’nin çocukları, bunu bir an akıldan çıkarmamalıdır.Bağımsızlık, uğruna ölmesini bilen toplumların hakkıdır.Dünyada ve dünya milletleri arasında sükun, huzur ve iyi geçim olmazsa, bir millet kendisi için ne yaparsa yapsın, huzurdan mahrumdur.Türkiye’nin güvenini amaç edinen, hiçbir başka ulusun aleyhinde olmayan bir barış yolu, her zaman bizim ilkemiz olacaktır.

ataturkgif

Biz Türkler, tarih boyunca hürriyet ve istiklal timsali olmuş bir milletiz.Tam bağımsızlık denildiği zaman, doğal, siyasal, mali, adli, askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır.Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz. Bilelim ki, milli benliğini bilmeyen milletler başka milletlerin avıdır.Ulusun bağımsızlığını, yine ulusun kesin kararı ve direnişi kurtaracaktır. Ben yaşayabilmek için, kesin olarak bağımsız bir ulusun evladı kalmalıyım. Bu yüzden ulusal bağımsızlık bence bir hayat sorunudur.Ya istiklal, ya ölüm.AHLAK İLE İLGİLİ EN GÜZEL ATATÜRK SÖZLERİ


Tehdide dayanan ahlak, bir erdemlilik olmadığından başka, güvenilmeye de layık değildir.Birtakım kuşbeyinli kimselere kendinizi beğendirmek hevesine düşmeyiniz; bunun hiçbir kıymeti ve önemi yoktur.Samimiyetin lisanı yoktur. Samimiyet sözlerle açıklanamaz. O, gözlerden ve tavırlardan anlaşılır.Medeniyetin esası, ilerlemesi ve kuvvetin temeli, aile hayatındadır. Bu hayattaki fenalık mutlaka toplumsal, ekonomik ve politik beceriksizliği doğurur.Bir millette, özellikle bir milletin iş başında bulunan yöneticilerinde özel istek ve çıkar duygusu, vatanın yüce görevlerinin gerektirdiği duygulardan üstün olursa, memleketin yıkılıp kaybolması kaçınılmaz bir sondur.Bir milletin ahlak değeri, o milletin yükselmesini sağlar.Bir millet, zenginliğiyle değil, ahlak değeriyle ölçülür.Saygısızlığın, saldırının küçüğü, büyüğü yoktur.Tarih, bir milletin kanını, hakkını, varlığını hiçbir zaman inkar etmez.


KADIN İLE İLGİLİ ATATÜRK'ÜN SÖZLERİ


Bir milletin kültür düzeyi üç safhada; devlet, düşünce ve ekonomideki çalışma ve başarılarının özüyle ölçülür.Bir millet savaş alanlarında ne kadar zafer elde ederse etsin-, o zaferin sürekli sonuçlar vermesi ancak kültür ordusu ile mümkündür.Asıl uğraşmaya mecbur olduğumuz şey, yüksek kültürde ve fazilette dünya birinciliğini tutmaktır. Kültür zeminle orantılıdır.

atatürkün en güzel sözleri

O zemin milletin seciyesidir. Kültür, okumak, anlamak, görebilmek, görebildiğinden anlam çıkarmak, ders almak, düşünmek ve zekayı geliştirmektir.Medeniyet öyle bir ışıktır ki, ona kayıtsız olanları yakar, mahveder.Medeni olmayan milletler, medeni olanların ayakları altında kalmaya mahkumdur.


SPOR İLE İLGİLİ ATATÜRK SÖZLERİ
atatürkün en güzel sözleriBen sporcunun çevik ve namuslusunu severim.Spor, ahlaktır. Türk gençliği, sağlıklı yetişip spor yaparsa ulusumuzun geleceği güvence altındadır.

ataturkgif

Sporda başarılı olmak için bütün milletçe sporun niteliği ve değeri anlaşılmış olmak ve ona kalpten sevgiyle bağlanmak ve onu vatan görevi saymak gerekir.Ben Türk gençliğinin spor yaparak güçlü olmasını isterim.

ATATÜRK'ÜN SÖZLERİ EN ETKİLEYİCİ ATATÜRK SÖZLERİ
MiIIetimiz her güçIük ve zorIuk karşısında, durmadan iIerIemekte ve yükseImektedir.Büyük Türk MiIIetinin bu yoIdaki hızını, her vasıtayIa arttırmaya çaIışmak, bizim hepimizin en kutIu vazifemizdir.Medeniyetin emir ve taIep ettiğini yapmak insan oImak için yeterIidir.Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yaInız bir şeye ihtiyacımız vardır; çaIışkan oImak!Öğretmen bir kandiIe benzer, kendini tüketerek başkaIarına ışık verir.‘Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye haIkına Türk miIIeti denir.’

atatürkün en etkileyici sözleri
CruzeBlade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
08/2015
Mesajlar:
16
Konular:
10
Teşekkür (Etti):
14
Teşekkür (Aldı):
2
Ticaret:
(0) %
09-11-2018 18:51
Elinize sağlık çok güzel bir çalışma devamını dilerim...

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler