Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Cyber Campus
> Bilgi Güvenliği Teknolojisi

Bilgi Güvenliği Teknolojisi Üniversitelerde Bilgi Güvenliği Teknolojisi Bölümü okuyan öğrencilerle, bu alana ilgi duyan kişilerin paylaşımlarını bulabileceğiniz bölüm.

Modem Güvenlği|Growler|Bilgi Teknolojileri Kulübü|

Bilgi Güvenliği Teknolojisi

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 4 Hafta önce   #1
  • Teğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
05/2018
Nereden
Mars
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 62
Teşekkür (Aldı): 52


Modem Güvenlği|Growler|Bilgi Teknolojileri Kulübü|Merhabalar, bilgisayarımızın güvenliğine özen gösteriyoruz peki modem güvenliğimize dikkat ediyor muyuz? Aşağıda size modem güvenliğini anlatacağım.
İlk olarak modemimizin kontrol paneline giriyoruz. Genellikle tarayıcımıza 192.168.1.1 yazarak ulaşabiliriz. Kontrol paneline girdikten sonra bizden kullanıcı adı ve parola isteyecektir. Kontrol paneli şifrenizi değiştirmediyseniz modeminizin altında veya arkasında yazar, yazmıyorsa da internetten hangi operatörü kullanıyorsanız onun default şifrelerini bulabilirsiniz.

1-KONTROL PANELİNE ŞİFRE KOYMAK

Modemin default kullanıcı adını ve şifresini girdikten sonra size şifrenizi değiştirmek istiyor musunuz? diye soru yöneltir sizde değiştire basıp şifrenizi değiştirebilirsiniz.

2-KABLOSUZ BAĞLANTIDA WPA/WPA2 TERCİH ETMEK

WPA2 şifrelemeyi tercih etmeniz güvenliğiniz için en iyi tercihtir. Güçlü bir şifreyle güvenliğinizin seviyesini ciddi anlamda yükseltebilirsiniz.

3-WPS ÖZELLİĞİNİ KAPATMAK

“Wi-Fi protected setup” (WPS), tecrübesiz kullanıcıların router ve istemciler ile diğer ürünlerini kablosuz olarak kolayca bağlamalarını sağlayan bir sistemdir. Özellikle bu hizmetin eski sürümlerinde kablosuz ağınıza sızmayı mümkün kılan açıklar vardır. Bu hizmeti devre dışı bırakabilirsiniz.

4-AĞ ADINI GİZLEMEK

SSID‘nizin yani kablosuz ağ adınızın gizlenmesi kötü amaçlı kişilerin işini biraz daha zorlaştıracaktır. Şifrenizden önce bilmesi gereken bir SSID olacak.

5-DMZ Yİ DEVRE DIŞI BIRAKMAK

DMZ (Arındırılmış Bölge) aktif olduğunda internetten erişilmesini istediğiniz yerel bir bilgisayarınızın tüm portlarını açarak sınırsız erişilmesine izin verilir. Bu ayarı kapatabilirsiniz.

6-MAC ADRES FİLTRELEMESİ

Mac filtresi kullanmak güvenlik açısından önemlidir. ancak sadece Mac filtresi kullanarak güvenliği sağlamayı kesinlikle önermiyorum. bu hatayı yapan kişilerin modemlerine bağlanmak çok kolaydır. sadece Mac filtresiyle korunan bilgisayara bağlanmak isteyen korsan kendi bilgisayarını izin verilen Mac adresiyle değiştirerek bağlanabilir. İzin verilen Mac adreslerini öğrenmek çok kolaydır. Öte yandan Mac filtresini tamamlayıcı güvenlik adımı olarak düşünmeli bu filtrenin gerekli ayarlarını yaptıktan sonra aktif etmelisiniz.

7-EVDE YOK İKEN MODEMİ KAPATMAK

En kolay yöntem bu. Çünkü hackerlar siz evde olmasanızda internete bağlı olan bir cihazınız üzerinden modeminizin ile cihazınız arasındaki şifre paketlerini izleyebilir ve şifrenizi kırabilir.

8-BİLGİSAYAR GÜVENLİĞİ

Kişisel bilgisayarınızın güvenliğine önem vermelisinz. Hackerlar bilgisayarınızı hacklerse, ağınıza dahil olan bütün bilgisayarlara da rahatlıkla sızacaktır. Bu yüzden antivirüs programları kullanmakta fayda var. Antivirüs olarak Norton veya Kaspersky'ı önerebilirim.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Resimli anlatım yapacaktım lakin herkesin modem arayüzü aynı olmadığından bundan vazgeçtim.___________________________________________

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Teşekkür

'blackcoder Teşekkür etti.
Alt 4 Hafta önce   #2
  • Asteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
04/2019
Mesajlar
8
Konular
0

Teşekkür (Etti): 3
Teşekkür (Aldı): 2
Umarım faydalı olur,teşekkürler.
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
Siber Güvenlik
sosyal medya bayilik paneli

wau