Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Information Technology’s
> Windows > Bilgisayar Bakım Ve Onarım

Sabit diskiniz DupeGuru ile nefes alsın!

Bilgisayar Bakım Ve Onarım

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 11-07-2015   #1
  • Offline
  • Yarbay
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Oct 2008
Yaş
30
Mesajlar
Konular


  
Sabit diskiniz DupeGuru ile nefes alsın!

Sabit diskiniz birçok nedenden ötürü birbirinin aynısı olan onlarca dosyayla dolmuş olabilir. Hepimiz bazen bilgisayarımıza tekrar tekrar aynı dosyayı indirip silmeyi unutabiliyoruz. Daha sonra bu dosyalar hard diskimizin derinliklerinde bir şekilde kaybolup gidiyorlar.

Sisteminizdeki yinelenen yani bir başka deyişle çift dosyalar, bazen ciddi anlamda yer kaplayabilirler. Birbirinin aynısı iki film dosyası düşünün ve ikisi de sabit diskinizin ayrı yerlerinde alan işgal ediyor. Bu tip gereksiz dosyaların temizlenmesi, sisteminiz ciddi bir yükten kurtaracaktır.

Temizlik aşaması oldukça zahmetli bir süreci beraberinde getirebilir ancak bu aşamada karşınıza, yinelenen dosyaları temizlemek için kullanabileceğiniz onlarca program seçeneği çıkacaktır. DupeGuru da bunlardan biri...

DupeGuru nasıl kullanılır?

Yazılımı bilgisayarınıza kurup çalıştırdıktan sonra oldukça sade bir giriş ekranı ile karşılaşıyorsunuz. Arayüzde yer alan "+" ikonununu kullanarak tarama yapılmasını istediğiniz klasörleri seçebilir, "Scan" butonu ile de tarama işlemini başlatabilirsiniz.

Seçilen klasörlerin boyutuna bağlı olarak belirli bir süre bekledikten sonra sonuçlar ekrana listelenecektir. Yinelenen dosyaların orjinalleri mavi renki olarak işaretlenmiş şekilde görüntülenecek ve hemen altında ise kopyaları yer alacaktır. Temizlenmesini istediğiniz gereksiz kopyaları, sol tarafındaki kutucuğu işaretleyerek silebilirsiniz. Dilerseniz Ctrl+A tuş kombinasyonunu kullanarak tek hamlede tüm gereksiz dosyaları da seçebilirsiniz.

İndirin: DupeGuru (Windows, MacOS, Linux)
    


__________________

Emekli Üst Düzey Yönetici.
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.