Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Information Technology’s
> Windows > Bilgisayar Bakım Ve Onarım


Yedekleme sanatı

Bilgisayar Bakım Ve Onarım

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 15-09-2010   #1
  • Offline
  • Teğmen
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jun 2009
Nereden
İstanbul
Mesajlar
Konular


  
Yedekleme sanatıPC’nizde ne kadar fazla veri saklıyorsanız verilerinizi kaybetme riskiniz de o kadar fazla. Değerli verilerinizden mahrum kalmamak için yedeklemeyi öğrenmeniz şart.
Devasa veri depoları haline gelen PC’lerimiz için yedekleme hayatımızın vazgeçilmesi durumuna geldi. Siz de önem verdiğiniz dosyalarınızı kaybetmek istiyorsanız çağın gereksinimi olan yedeklemeyi yerine getirmeniz gerek.


Windows Yedekleme ve Geri Yükleme Merkezi

Windows’un bütünleşik yedekleme aracını kullanarak verilerinizi harici bir sabit diske, USB belleğe ya da ağınızda bir bilgisayara yedekleyebilirsiniz. Yedekleme aracını çalıştırmak için Windows Vista’da Tüm Programlar > Bakım > Windows Yedekleme ve Geri Yükleme Merkezi yolunu, XP’de ise Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Yedekleme yolunu izlemeniz ve sihirbazın sizi yönlendireceği adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Yedekleme ve Geri Yükleme Merkezi’nde “Dosyaları yedekle” düğmesine tıkladıktan sonra yedeklerinizin konacağı diski veya ağ hedefini belirleyin, ardından hangi disklerinizin yedeklemeye dahil edileceğini seçin. Daha sonra hangi dosya türlerini yedeklemek istediğinizi seçeceksiniz. Son olarak da yedeklemenin hangi sıklıkta otomatik olarak tekrarlanacağını belirleyebilirsiniz.
Geri yükleme noktası oluşturun

Windows’un Sistem Geri Yükleme özelliği aslında bir yedekleme çözümü değildir ama bazı durumlarda en az yedekleme kadar faydalı olabilir. Sistem Geri Yükleme, sisteminizin belli bir andaki yapılandırmasını kaydetmenize ve ihtiyaç duyduğunuzda kayıtlı yapılandırma noktalarından birine geri dönmenize yardımcı olur. Bu aracı çalıştırmak için Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Sistem Geri Yükleme yolunu izleyebilirsiniz. Windows Vista’da geri yükleme noktası oluşturmak için “Sistem Koruması’nı açın” linkine tıklayıp Oluştur’a tıklatın. Windows XP’deyse doğrudan “Geri yükleme noktası oluştur”a tıklayın. Böylece Windows mevcut ayarlarınızı ve yüklü programların tümünü kaydedecektir. PC’niz yüklediğiniz bir program yüzünden kararlılığını yitirirse, kararlı olduğunu bildiğiniz bir geri yükleme noktasını geri yüklemeniz yeterli olacaktır. Geri yükleme yapmak için Sistem Geri Yükleme’yi açtıktan sonra Vista’da “önerilen geri yükleme”yi veya farklı bir geri yükleme noktasını seçebilir, XP’deyse “Bilgisayarımı önceki bir zamana geri yükle”yi seçerek dönmek istediğiniz tarihi belirleyebilirsiniz.
Gmail’e yedekleyin

Günlük e-posta servisiniz olarak Gmail’i kullanmıyor olsanız bile sağladığı 7 GB bedava depolama alanıyla Gmail harika bir online yedekleme çözümüdür. Boyutu 20 MB’nin altında olan dosyalarınızı bir e-postaya ekleyip Gmail adresinize göndermeniz, daha sonra o dosyaya Gmail üzerinden erişebilmeniz için yeterli olacaktır. Üstelik Gmail’in bütünleşik ofis belgeleri ve PDF görüntüleme araçlarına sahip olduğunu da unutmamak gerek.
    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 25-09-2010   #2
  • Offline
  • Binbaşı
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
May 2010
Nereden
FF
Mesajlar
Konular


  


MüKKemmeL anLatım 0Lmus SaoLasın
    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 30-10-2010   #3
  • Offline
  • Asteğmen
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Oct 2010
Nereden
Kocaeli
Mesajlar
Konular


  


emeğie sağlık
    


__________________

General___41
Benim Dünyam Uyuştu Bak Senin ki Dönüyormu

Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.