THT DUYURU

chat
Bilgisayar Donanımı Bilgisayar Donanımı İle İlgili Yardımlaşma Bölümümüz ...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Hangisi iyidir? SSD, yoksa SSHD? // Stajyer Asistan Kulübü

LockedWorld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
01/2018
Nereden:
Azerbaycan
Mesajlar:
627
Konular:
138
Teşekkür (Etti):
465
Teşekkür (Aldı):
190
Ticaret:
(0) %
1
2136
15-05-2018 13:56
#1
Sabit diskinizi yükseltmek veya bilgisayar almak istiyorsanız, cihazın hafızası meselesine dikkat etmeye değer. SSD ve SSHD-in rekabet olduğu bir zamanda hangisinin sizin için uygun olan bellek düzeneği olmasını açıklayacağım.

SSDDaha iyi performans için SSD den kullanabilirsiniz. SSD ler normal HDD-lerden 10 kat daha hızlı. SSD daha büyük hacimli ve gelişmiş USB flash belleği gibidir. Belleği içindeki mikroçiplerle sağlanan SSD lerin hareket ettirilebilir bir bölümü yoktur.

Bilginin okunması ve yazılması açısından SSD HDD driver'inden daha hızlıdır. SSD nin standart hacmi 1.8, 2.5 veya 3.5 inç olur. Bellek kapasitesi ise 250GB - 1TB (dizüstü bilgisayarlar için 4TB) civarındadır.

SSHDSSHD bir çeşit SSD-in hızını ve HDD nin bellek kapasitesi yeteneğini birleştirmiş melez bellek düzeneği. 250GB - 3TB mekanik hafızaya sahip olabiliyorlar.

SSH-ler daha az bütçeli bellek ve performansa sahip olması ile son karar olarak elde edebileceğiniz kurgudur. Sshd Çıka bilen Bellek Teknolojisi ve küçük bir miktar NAND flash belleği ile donatılmıştır.

En iyi bellek düzeneği hangisidir?

Eğer yüksek performans istiyorsanız, SSD alın. Eğer büyük belleğe ihtiyacınız varsa SSHD alın (daha az para harcamak istiyorsanız, geleneksel Sert Disk alabilirsiniz).

Ayrıca, bilgisayarınız için hafıza cihazı alırken, onun hacmine de dikkat edin. Örneğin, bazı dizüstü leptoplar daha küçük - 1.8 inçlik driver gerektirir.
LordEMREsynd Teşekkür etti.
LadyShot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
01/2016
Nereden:
London
Mesajlar:
227
Konular:
30
Teşekkür (Etti):
34
Teşekkür (Aldı):
52
Ticaret:
(0) %
15-05-2018 14:37
#2
Eline sağlık devrem
---------------------
Eğer, Kendilerini Tanımış Olaydınız, Türklere Hayran Olurdunuz..
LockedWorld Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler