THT DUYURU

chat
Bilgisayar Donanımı Bilgisayar Donanımı İle İlgili Yardımlaşma Bölümümüz ...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Bilgisayarda Silinen Resimler Nasıl Geri Getirilir?

AhmetHalim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
10/2014
Nereden:
-
Mesajlar:
5.081
Konular:
2012
Teşekkür (Etti):
844
Teşekkür (Aldı):
913
Ticaret:
(0) %
0
941
17-07-2018 04:59
#1
Bilgisayar kullanıyorsunuz ve beklenmeyen bir anda işler karıştı ne olduğunu anlayamadınız ve bir baktınız ki bütün resimleriniz bilgisayardan silinmiş korkmanıza gerek yok bu gibi durumlarda geri kurtarma için gerekli olan adımları sizlerle paylaşacağız. Bu işlemlerden sonra silinen resimler tekrardan sisteminize geri gelecektir.Bilgisayarda Sistem Geri Yükleme (Recovery)
Öncelikli olarak eğer bilgisayarımızın geri kurtarma dosya yedeklemesini aldıysak sistem geri yüklemesi yapmanız mümkün. En son hangi tarihte yedeklemenizi almış iseniz o tarihe sisteminizi geri götürecek ve silinmiş olan dosyalarınız yedeklediğiniz şekilde bilgisayarınıza geri gelmiş olacaktır. Şimdi sizlere işlem sıralamasını hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız. Bilgisayarınız açık vaziyette ise denetim masasına geliyoruz devamında ise sistem koruması bağlantısına tıkladıktan sonra sistem özellikleri penceresinin açıldığını göreceksiniz. Devamında ise sistem geri yüklemeye tıkladıktan sonra önerilen geri yüklemeye geçiş yapacaksınız onu da işaretliyorsunuz ve ileriye tıkladıktan sonra çıkan ekranda farklı bir yükleme noktasını seç dedikten sonra önünüze gelecek olan ekran vasıtası ile en güncel yedeklemenize geri dönebilirsiniz.

Programlar Vasıtası İle Mevcuttur: Bir diğer yöntemlere gelecek olursak eğer geliştirilen programlar mevcut durumda. Bunlara örnek verecek olursak şu şekilde sıralamamız mümkündür. En iyi dosya kurtarma programları arasında ilk sırada Rescue Kit programı gelmektedir. Silinen doya fotoğraf veya her türlü içeriğinizi bu program ile geri getirmeniz mümkündür. Daha sonrasında ise bir diğer program olarak sıkça adı duyulmuş olan Recuva programıdır birçok bilişim teknolojileri çalışanları tarafından kullanılan bu program kullanıcıların onayını ve takdirini kazandığı söylemek mümkündür. Bir diğer yol ise fotoğrafları kurtarmak için yazılmış olan bu uygulama PhotoRec uygulamasıdır bu uygulama ile kaybolan ve silmiş olduğunuz fotoğrafları geri getirme mümkündür oldukça kullanımı kolay olan bir program olmakta birlikte bilgisayarın hafızasında da pek yer kaplamamaktadır. Bu yolları takip ettiğiniz takdirde silinen resimlerinizi geri getirmeniz çok kolay olacaktır.
---------------------
Ya Al Bayrakla Şereflice Yaşarız,
Ya Kara Toprağa Düşer Şereflice Yatarız !

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler