THT DUYURU

chat
Bilgisayar Donanımı Bilgisayar Donanımı İle İlgili Yardımlaşma Bölümümüz ...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

En İyi Bilgisayar Yedekleme Programları

AhmetHalim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
10/2014
Nereden:
-
Mesajlar:
5.081
Konular:
2012
Teşekkür (Etti):
844
Teşekkür (Aldı):
913
Ticaret:
(0) %
0
1273
17-07-2018 05:05
#1
Bilgisayar Yedeklemenin Önemi:
Bilgisayar içerisindeki verilerin kaybolmasından veya silinmesinden kaynaklanan sorunlarla karşılaşmamak için bilgisayar yedekleme yapmak çok önemlidir. Bilgisayara virüs girmesi, çökmesi ve benzerleri gibi veri kaybına yol açabilecek durumlara önlemler almalıyız. Bunun için alınacak en iyi önlem bilgisayarı yedekleme işlemidir. Bilgisayarımızı yedeklemek için bir takım yedekleme yazılımlarına ihtiyacımız vardır. Bu yazılımlar ücretlide olabilir ücretsizde olabilmektedir. Her bilgisayarın olmazsa olmazı program türleridir.En İyi Bilgisayar Yedekleme Programları:

MozyHome Programı:
Mozyhome Programı sayesinde, bilgisayarda bulunan ve silinmesinden korktuğumuz dosyalarımızı güvenli bir şekilde yedekte tutabilir ve istediğimiz zaman bu yedeklediğimiz dosyalarımıza ulaşabiliriz. Programın çalışma mantığı, yedeklemek istenilen dosyaları otomatik ya da manuel olarak çevirim içi kaydetmektir. Program arka planda çalışır durumda iken, işlerimize rahatlıkla devam edebiliriz. Program gayet kolay bir kullanıma sahiptir. Yedeklediği dosyaları tarihe göre sıralamaktadır. Yaşayacağınız dosya kayıplarında, MozyHome programıyla çevirim içi kaydettiğiniz dosyalarınızı geri alabilirsiniz.

SynBack Programı:
Yedekleme konusunda bize yardım sağlayabilecek diğer program, SynBack yazılımıdır. MozyHome yazılımından tek farkı, yedekleme yaptığı yer çevirim içi alan değil, ZIP dosyası, FTP sunucuları, taşınabilir medyalardır. Yedekleme yaptıktan sonra sonuçları e-posta halinde sunması programın güzel bir özelliğidir. Bu yazılım tamamen ücretsizdir.

Uranium Backup Programı:
Basit kullanıma sahip olan Uranium Backup programı tamamen ücretsiz olup, kolay kurulum yaparak çalıştırabilirsiniz. Bu program geniş bir yedekleme özelliğine sahiptir. Diğer iki yazılımdan farkı, sadece yedekleme yapmıyor olmasıdır. Geniş özelliklere sahip bir yedekleme istiyorsanız, bu program çok uygundur.

Uranium Backup Programı'nın Yedekleme Yaptığı Alanlar:

1- Exchange server yedekleme.

2- Windows yedekleme.

3- VSS üzerinden yedekleme.

4- Esxi/Vsphere yedekleme.

5- Dosya ve klasör yedekleme.

6- SQL Server yedekleme.

7- Data base ve sanal makine yedekleme.

Yukarıda sırasıyla açıklamasını yaptığım programlar günümüzde en popüler olanlardır. İhtiyaç duyulduğu anda ücretsiz kullanacağınız çok güzel programlar olduğunu söyleyebilirim.
---------------------
Ya Al Bayrakla Şereflice Yaşarız,
Ya Kara Toprağa Düşer Şereflice Yatarız !

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler