THT DUYURU

chat
Bilgisayar Donanımı Bilgisayar Donanımı İle İlgili Yardımlaşma Bölümümüz ...

takipci
Seçenekler

Bilgisayarınızı ferahlatın

AhmetHalim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
10/2014
Nereden:
-
Mesajlar:
5.081
Konular:
2012
Teşekkür (Etti):
844
Teşekkür (Aldı):
912
Ticaret:
(0) %
1
3967
18-07-2018 13:50
#1


Havaların sıcakladığı yaz aylarında her bilgisayarın derdi olan aşırı ısınma, bilgisayarınızda büyük sorunlara yol açabilir. Teknik olarak ısınma; enerji ile çalışan her cihazda oluşabileceğinden, bilgisayarınızdaki ekran kartı, işlemci, RAM vs. ürünler fazla ısındıklarında bozulabilirler.

Her donanımın ısı derecesi farklıdır. Mesela; ekran kartınız ve işlemcinizin ısısı, diğer donanım bileşenlerine göre daha fazladır. Bilgisayarınızla gelen soğutma sistemleri, yeterli kalmayabilir. Bilgisayarlar genelde hava soğutmalı olduğundan, havayı kullanarak kasa içindeki sıcaklığı dışarı atarlar. Bunun sağlanabilmesi için hava dolaşımının düzgün bir şekilde tamamlanması gerekir. Bunu sağlamak için, kasa içerisindeki kabloların düzgün bir şekilde yerleştirilmiş olması, fanların düzgün olarak çalışması, kasanın dış kapağının mutlaka kapalı ve bilgisayarın tozdan arındırılmış olması gerekir.

Bunların yanı sıra bilgisayarınıza sonradan monte edeceğiniz bir soğutma sisteminin etkisi de tartışılamaz.

Bütün bunlar yeterli olmayabilir. Bu sebepten bilgisayarınızı aşırı sıcaktan korumak için dışarıdan bazı tedbirler alabilirsiniz. Monitör ve kasanızı duvardan uzak tutmalısınız. Bunun dışında bilgisayarınızı doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayınız ve kasanızı yerden biraz daha yüksek bir alanda bulundurunuz. Böylelikle bilgisayarınızı tozdan daha uzak tutabilirsiniz. Bütün bunları yaptıysanız eğer, bilgisayarınıza ferah bir yaz geçirtebileceksiniz demektir.
---------------------
Ya Al Bayrakla Şereflice Yaşarız,
Ya Kara Toprağa Düşer Şereflice Yatarız !
reisreis07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
11/2011
Mesajlar:
4
Konular:
0
Teşekkür (Etti):
1
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
18-07-2018 13:57
#2
teşekkürler.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler