THT DUYURU

chat
Bilgisayar Donanımı Bilgisayar Donanımı İle İlgili Yardımlaşma Bölümümüz ...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Dünya'nın ilk 4 GB DDR3 DRAM'i Samsung'tan

*reventon* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
10/2008
Yaş:
32
Mesajlar:
1.536
Konular:
772
Teşekkür (Etti):
15
Teşekkür (Aldı):
323
Ticaret:
(0) %
0
412
23-02-2009 20:58
#1
Gelişmiş bellek modülü üretiminde dünyanın önde gelen şirketlerinden olan Samsung, 50 nanometre (nm) işlemci teknolojisi kullanarak dünyanın ilk 4GB'lik DDR3 DRAM modülünü geliştirdi.

Kullandıkları sunucuların sayılarını azaltmanının yollarını arayan veri merkezleri için düşük enerjiyle çalışan 4 GB DDR3'ün önemi çok daha büyük. Yeni bellek modülleri sadece maliyetleri düşürmede değil, sunucuların zaman yönetimini geliştirmede ve verimliliği arttırmada da oldukça önemli bir rol oynuyor.

Yeni nesil "çevreci" sunucular için 4 GB DDR3'lerin yüksek kapasitesi ve düşük enerji tüketimi elektrik faturalarının yanında, güç kaynağı ve soğutucu ekipman kurulum ücretleri, bakım ücretleri ve tamir ücretlerinde de tasarruf edilmesine olanak sağlayacak.

4 GB DDR3, sunuculara yönelik olarak 16 Gigabyte (GB) çakıştırılmış çift bellek modülü (RDIMM) içinde oluşturulabileceği gibi, iş istasyonları ve masaüstü bilgisayarlara yönelik olarak 8 Gigabyte (GB) DIMM (UDIMM) ve dizüstü bilgisayarlara yönelik olarak da 8 GB küçük DIMM (SODIMM) içinde oluşturulabiliyor. Çift damga paketleme teknolojisini uygulayarak, bu yeni cihaz 32 GB kapasiteye kadar modül sunabiliyor ve önceki nesil modüllerdeki yoğunluk düzeyi olan 2 GB kapasiteye oranla iki kat kapasite sunuyor.
---------------------Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler