THT DUYURU

chat
Bilgisayar Donanımı Bilgisayar Donanımı İle İlgili Yardımlaşma Bölümümüz ...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Intel ve LG'den mobil internet işbirliği

Black-Box - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Emektar
Üyelik tarihi:
07/2008
Nereden:
İstanbul.
Mesajlar:
5.197
Konular:
2649
Teşekkür (Etti):
252
Teşekkür (Aldı):
1975
Ticaret:
(0) %
0
413
01-03-2009 16:26
#1
LG ve Intel, bir yandan günümüzün yüksek teknoloji ürünü akıllı telefonlarının (smartphone) işlevselliğini artırmayı, diğer yandan da bir dizi mobil cihazda zengin İnternet deneyimlerini ortaya çıkarmayı hedefliyor. Yeni tasarım konusundaki ortak çalışma, iki şirketin kendi mobil ürün serilerinde ortaya koydukları ve artık notebook, netbook ve mobil İnternet teknolojileri kategorilerine de yayılan yakın çalışma ilişkisini geliştiriyor.

LG Electronics, 2008'in dördüncü çeyreğinde Intel® Atom işlemcisine dayanan bir netbook'u pazara sundu ve mobil cihazını dünya çapındaki perakendecilere tedarik etmeye başladı. LG ayrıca Intel® Core işlemcisini temel alan notebook'ların da satışına devam ediyor.

Moorestown, Intel'in, 45nm Intel® Atom işlemci çekirdeği, grafikleri, videoyu ve hafıza kontrolörünü bütünleştiren çipli sistemden (Lincroft kod adlı) oluşan ikinci nesil mobil İnternet cihazı platformunun kod adıdır. Platform, bir dizi giriş/çıkış (Input/Output) bloğunu içeren ve kablosuz çözümleri destekleyen Langwell kod adlı bir giriş/çıkış (I/O) soketini de kapsıyor.

Ayrıca, Moorestown platformuna, daha yeni bir Moblin yazılım versiyonu olan ve Linux çalışma sistemine dayanan Moblin v2.0 eşlik edecek. Bu yazılım özellikle cep telefonunun ses yeteneklerini de desteklerken, PC benzeri büyük bir İnternet deneyimi sunmak üzere tasarlanmış. Moorestown platformunun 2010'a kadar pazara girmesi hedefleniyor.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler