THT DUYURU

chat
Bilgisayar Donanımı Bilgisayar Donanımı İle İlgili Yardımlaşma Bölümümüz ...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

BIOS Güncelleme Portu DFI’ın P55 Anakartlarında

The Cry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
10/2007
Nereden:
"-Her Yerden-"
Yaş:
28
Mesajlar:
3.119
Konular:
1761
Teşekkür (Etti):
74
Teşekkür (Aldı):
454
Ticaret:
(0) %
0
632
08-08-2009 21:05
#1

Kaynak : yorumla.net - BIOS Güncelleme Portu DFI’ın P55 Anakartlarında BIOS’ta sorun mu var?Küçük ama sisteme hayat veren yazılım uçtu mu?Anakartları işini yapması için hazırlayan,donanımların ilk emirlerini aldığı, çalışma parametrelerinin kayıtlı olduğu küçük yonga ve içerisinde saklanan yazılım gerçekten hayati önem taşıyor.
Kullanıcıların sistemlerinin stabilitesini veya donanım desteğini artırmak adına, kimi zaman da sadece yeni olan iyidir iç güdüsüyle giriştiği BIOS güncelleme işlemi aslında kolay ama riskli bir süreçtir.İşlem anında oluşacak küçük bir hata veya elektrik kesintisi bu süreci işkenceye dönüştürebilir, çalışmamakta direnen sistemlerle karşı karşıya bırakabilir.
DFI, P55 serisi anakartlarına uyguladığı yeni teknoloji sayesinde, kullanıcıları tüm bu risklerin ve zahmetin esaretinden kurtarıyor. Şanslı olmak ve disket sürücü üzerinden bios’u silip yeniden yazabilmek veya anakartınızın bios yongasını değiştirmek yada serviste değişimini yaptırmak dışında başka yolu bulunmayan bios sorununu çok basit bir çözüme kavuşturmuş; anakart arka paneli üzerinde bulunan mini USB portu üzerinden BIOS’a ulaşmak ve yeniden yazmak hemde anakart cansız yatar haldeyken.
Firmanın BIOSecure adını verdiği bu harika özellik şimdiye kadar hiçbir anakart üreticisinin aklına gelmeyen(belki de gelmiştir ama yonga satışı ve servis faaliyeti düşünülerek vazgeçilmiştir.) basit ama etkili yöntem DFI’ın P55-T3eH8 anakartını, çift bios yongalı anakartlara göre daha güven verici yapıyor.
Peki nasıl olacak bu iş?Bios uçtu ve sistem açılmıyor, ihtiyacınız olanlar bir mini USB ara kablosu, anakart bios yazılımı, bios güncelleme yazılımı ve başka bir PC sistemi(bir netbook bile işi çözecektir).Arka panelde bu iş için ayrılmış mini USB portuna taktığınız ara kablonun diğer ucunu bağladığınız PC sistemi üzerinde çalıştıracağınız yazılım üzerinden başarılı şekilde yeniden yazma işlemi gerçekleştiriliyor.


DFI kendisine ödül kazandıran bu teknolojinin patentini aldığı için diğer markaların ancak firmaya ödeme karşılığı kullanabileceği BIOSecure teknolojisi LANpartserisi bütün P55 anakartlarda bulunacak.Belki de çok yakında anakart kutusuna eklenecek, kalem pille çalışan küçük bir yükleme aparatı ile başka bir PC sistemi kullanımı şartı olmadan da bu işlem yapılabilir.
---------------------
Söylediklerim ile kulaklarınız çınlamıyorsa hazmedemiyosunuzdur beni.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler