THT DUYURU

chat
Bilgisayar Donanımı Bilgisayar Donanımı İle İlgili Yardımlaşma Bölümümüz ...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Intel: Çok çekirdekli CPU'lar için dev adım!

Quinones - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
10/2008
Mesajlar:
13.574
Konular:
5647
Teşekkür (Etti):
1331
Teşekkür (Aldı):
3584
Ticaret:
(0) %
0
697
24-08-2009 11:15
#1


Intel, işlemcilerinin potansiyelini ortaya çıkartıp gücünü kullanabilecek yazılımların geliştirilmesi için büyük bir adım atarak, yazılım firması RapidMind'ı satın aldı.

Intel, RapidMind'ın veri paralelliği ürünlerini müşterilerine sunacak. Intel hali hazırda yazılım derleyiciler, ara yazılımlar ve programcıların çok çekirdek ve hyperthreading özelliklerini kullanmasını sağlayan diğer araçları sunuyor.

Intel, çalışanların hepsinin değilse de büyük çoğunluğunun işine devam edeceğini belirtiyor ve firma çalışanlarının paralel programcılıktaki yeteneğini övüyor.
Intel Haziran ayında 884 milyon dolar harcayarak yazılım geliştirme araçları ve işletim sistemleri sunan Wind River'ı satın almıştı.

Çok çekirdekli işlemcilerin iyice olgunlaştığı, ancak yazılımların çok çekirdeğin bütün imkanlarından yeterince verimli bir şekilde faydalanamadığı bu günlerde, bu oldukça iyi bir adım gibi görünüyor. Intel'in programcı araçlarına verdiği önem, mevcut işlemcilerin gerçek potansiyelinin kullanılmasında ve yazılımların daha iyi performans göstermesinde etkili olacaktır.
---------------------
Emekli Orgeneral ( ÜDY Üyesi )

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler