THT DUYURU

chat
Bilgisayar Donanımı Bilgisayar Donanımı İle İlgili Yardımlaşma Bölümümüz ...

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Apple, Lion Kurtarma Diski Asistanı'nı yayınladı

MühüR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Mesajlar:
2.769
Konular:
1671
Teşekkür (Etti):
156
Teşekkür (Aldı):
138
Ticaret:
(0) %
0
488
15-08-2011 10:27
#1

Apple Mac OS serisinin son versiyonu olan OS X Lion sürümünü piyasaya sürdü ve ilk kez Apple Mac Store üzerinden indirilebilen OS X Lion büyük bir başarı elde etti. İşletim sisteminin piyasaya çıkışından sonra gözler geleneksel olan kurtarma aracının çıkışını beklemeye başlamıştı.

Apple müşterilerini daha fazla bekletmedi ve Lion Kurtarma Diski Asistanı’nı yayınladı. Bu asistan ile harici disklerde ve yeni olarak USB flash disklerde kurtarma yazılımları oluşturmak mümkün hale gelebiliyor.

Lion Kurtarma özelliği disk sürücüleri tamir etmek veya yeniden yüklemek için CD-DVD gibi fiziksel sürücülere ihtiyaç bırakmıyor. İçerisinde Time Machine yedeklerinden geri yükleme yapma, Safari ile internette gezinme, Disk Utility ile diskleri tamir etme ve Lion’ı yeniden yükleme gibi araçlar bulunuyor.

Lion Kurtarma Disk Asistanı kurtarma bölümünü bir harici hard disk veya USB sürücüsü üzerine kopyalamaya da izin veriyor. Böylece gerekli olduğunda dışarıdan Lion sürümünü tamir etmek veya yeniden yüklemek mümkün oluyor.

Kurtarma bölümü hazırlamak için 1GB boş alana sahip bir USB bellek ve hard disk üzerinde bir kurtarma bölümü olması gerekiyor.

Asistan USB belleği formatladıktan sonra yönetici şifresi istiyor ve kurtarma diskini oluşturmaya başlıyor. İşlem tamamlandığında ise USB bellek üzerinde görünmeyen bir kurtarma bölümü oluşmuş oluyor. Lion Kurtarma özelliğini kullanmak için Mac bilgisayarını yeniden başlatırken Option tuşuna basılı tutmak gerekiyor. Ardından gelen listeden Kurtarma Harddiski seçimini yapmak yeterli oluyor.

Asistanı kullanmak istemeyenler ise yine Apple tarafından lisanslı olarak dağıtılan ve bir Lion kopyasının yüklü olduğu USB belleği 69$’a temin edebiliyorlar.
--------------------- İnsanlar yanlış yapabilirler , yalnız büyük insanlar yanlışlarını anlarlar.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler