THT DUYURU

Bilgisayar Donanımı Bilgisayar Donanımı İle İlgili Yardımlaşma Bölümümüz ...

takipci
chat
Seçenekler

AMD GPU Bölümü'nün teknoloji şefi Eric Demers ayrılıyor

Alagros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2011
Nereden:
EJAAD.
Mesajlar:
7.366
Konular:
4356
Teşekkür (Etti):
40
Teşekkür (Aldı):
747
Ticaret:
(0) %
0
470
18-02-2012 19:59
#1
Arrow
AMD GPU Bölümü'nün teknoloji şefi Eric Demers ayrılıyor


AMD cephesinde yaprak dökümü devam ediyor. Şirketin GPU Bölümün'den sorumlu baş teknoloji yöneticisi Erics Demers, "farklı fırsatları değerlendirmek" için AMD'deki görevinden ayrılıyor.

AMD GPU Bölümü'nün başarısında büyük pay sahibi olan Demers, Radeon HD 4000 serisi ve sonrasında gelen yükselme döneminde şirket içerisinde etkin rol oynayan isimlerden biri olmuştu.

Demers gibi önemli bir ismin AMD'den ayrılması kuşkusuz Intel ve Nvidia gibi GPU teknolojilerine ciddi yatırım yapan firmaları harekete geçirmiş olabilir ancak ilk bilgiler Demers'in iki firmaya da gitmeyeceği yönünde. AMD'nin geleceke dönük güçlü bir GPU yol haritasına sahip olduğunu sık sık dile getiren Demers'ten boşalan pozisyona şu an için kimin geçeceği bilinmese de yeni bir isim atanana kadar Demers'in yetkilerini AMD'nin teknolojinden sorumlu yeni üst yöneticisi Mark Papermaster üstlenecek.

Ufak bir detay olarak Papermaster'ın, iPhone 4'te patlak veren anten krizine kadar Apple'da üst düzey yöneticilik yaptığını ancak daha sonra şirketten ayrılmak zorunda kaldığını da not düşelim.
---------------------
DataMaN & _EroS_ & Ares & Alagros & Justice4ewer & MühüR

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler