THT DUYURU

Bilgisayar Donanımı Bilgisayar Donanımı İle İlgili Yardımlaşma Bölümümüz ...

takipci
chat
Seçenekler

Eski Programlarınız Windows 7 de çalışmıyorsa Gel...

CoLTFeeT06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
10/2011
Nereden:
ANKARA
Yaş:
27
Mesajlar:
1.613
Konular:
247
Teşekkür (Etti):
95
Teşekkür (Aldı):
383
Ticaret:
(0) %
27-03-2012 02:15
#1
Eski Programlarınız Windows 7 de çalışmıyorsa Gel...
Eski proğramlar windows 7 sürümünde çalışmıyorsa;

Merhaba saygıdeğer TurkHackTeaM üyeleri windows xp sürümlerinde çalıştırdığımız bir çok proğram,"vista ve windows 7" sürümlerinde uyumsuzluk nedeniyle çalışmamaktadır.Bu nedenle çalıştırmak istediğimiz proğrama çok ihtiyaç varken kolay bir şekilde vaz geçmek durumunda kalıyoruz.Proğramdan vaz geçmeden önce birde şu yöntemi denemeniz'i öneriyorum.Göreceksiniz ki vazgeçtiğiniz proğram %80 mutlaka çalışacaktır.

1-Proğram konumu bu durumda önem taşır.Çalıştırmak istediğimiz proğram usb,cdroom veya bir başka konumda ise mutlaka masa üstüne alıyoruz.
2-Proğram zıp yada rar formatı ile sıkıştırılmış ise çalıştırmadan önce mutlaka buraya çıkar komutunu kullanıp,asıl dosyayı masa üstüne alıyoruz.
3-Dosya üzerine sağ tıklayıp sahiplik,güvenlik izinlerini full olarak işaretliyoruz.Eski sürümler için yazılmış bir proğram yeni sürümlerde çalıştırılmaz.Ama çalıştırmak için mutlaka yönetici yada sahiplik izni sağlanmalıdır.(hepsi evet konumunda işaretli olmalıdır).
4-Son adımda ise proğram'ın"setup" dosyasına sağ tıklayıp, özellikler sekmesini ordanda"uyumluluk" modu seçimini klikleyip,mod seçimi için kutuya işaret koyduktan sonra,sekme genelde "windows nt" veya "xp sp3" konumunda olmalı.Sekmeyi "vista" ve daha üst konum varsa ona alıp,uygula ve tamam seçimleri ile bitirip,"setup" dosyasına daha sonra çift tıkladığımızda,proğram'ın çoğu kez hatasız bir şekilde kurulduğunu göreceksiniz..

CoLTFeeT06

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler