THT DUYURU

Bilgisayar Donanımı Bilgisayar Donanımı İle İlgili Yardımlaşma Bölümümüz ...

takipci
chat
Seçenekler

Driver yedeklemenin en iyi yolu

The Best - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2011
Nereden:
Blackdoor
Mesajlar:
1.809
Konular:
387
Teşekkür (Etti):
94
Teşekkür (Aldı):
373
Ticaret:
(0) %
0
593
05-04-2012 01:20
#1
Driver yedeklemenin en iyi yolu
Anakart, ses kartı gibi bazı donanımların çalışması için driverlar gereklidir. Driver donanımların düzgün çalışmasını sağlayan progr*****lardır. Bunu donanımı üreten firma yapar ve genelde aldığımız bir bilgisayar parçasının yanında CD içerisinde verilir. Daha fazla bilgi için driver nedir ne değildir forum yazısını okuyabilirsiniz. Bazen bilgisayarı arızalanan arkadaşlar geliyor yanıma şunu bir halletsene dediklerinde bir bakıyorum son çare format atmak oluyor baktım Windows hiç açılmıyor nerede senin driver CD’lerin dediğimde adam acayip acayip bakıyor. CD’yi kaybettim iyi yedek aldın mı nasıl alınır ki neyse bir kezliğne tabana kuvvet internetten buluyoruz ardından yolunu gösteriyorum. Eğer bilgisayarınız düzgün çalışıyorsa hemen driverların yedeklerini almanızı öneririm bu işi yapan birçok program mevcuttur benim size tavsiyem drivermax‘dir.

Program bilgisayarınızda çalışan driverları tarar ardından seçtiğiniz driverları toplu bir şekilde yedekler. Kurulumu çok kolaydır ilk başta email adresinizi ister ücretsiz bir şekilde kayıt yapabilirsiniz ya da kayıt yaptırmadan da kullanabilirsiniz.

Eğer kayıt yapmadan ilerlemek isterseniz Continue linkine tıklayınız sonra karşınıza resimdeki gibi bir ekran çıkacaktır Export(Dışa Aktar) linkine tıkladığınızda driverlar taranır ardından yedeklemek istediğinzi driverları seçin(size tavsiyem sistem driverlarını seçmemeniz) . Sonra Nexte deyip ilerleyiniz
Karşınıza resimdeki gibi bir ekran çıktığında sizin belirleğiniz yere yedeklemeye başlar isterseniz alt kısımda bulunan zip seçeneğini işaratleyerek sıkıştırılmış şekilde yedekleme alabilirsiniz. Daha sonra bu yedekleri kurmak isterseniz yapmanız gereken ilk adımda Export yerine İmport(içe aktar ) linkinden yedeklerin bulunduğu kısmı gösterip nexte nexte diye ilerlemek.
---------------------
Acizler için imkansız, korkaklar için müthiş gözüken şeyler kahramanlar için idealdir.


White lotus brotherhood

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler