THT DUYURU

Bilgisayar Güvenliği Bilgisayar Güvenlik Sistemleri makaleleri, virüs korumasından, güvenlik duvarlarına kadar her şeyin nasıl çalıştığı hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

chat
Seçenekler

Şifre oluştururken kesin olarak dikkat edilmesi gerekenler

EminTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
04/2014
Nereden:
Ötüken
Mesajlar:
3.394
Konular:
1129
Teşekkür (Etti):
1849
Teşekkür (Aldı):
1312
Ticaret:
(0) %
20-09-2014 09:29
#1
Şifre oluştururken kesin olarak dikkat edilmesi gerekenler

Bir çok kullanıcı şifre oluştururken, çoğunlukla öneminin farkında olmadan hafife almaktadır. Günümüzde değişen Hack yöntemleri ile şifre kırmak, diğer anlamda "Hacklemek" farkı boyutlara geçmiştir.
Öyleki; Usta Hacker'lar eskisi gibi bir takım zararlı yazılımlarla, sosyal mühendisliklerle, kullanılan sistemin açıklarıyla şifre kırmak için uğraşmıyor.
Aslında işin özeti, bunun için farklı özelliklerde donanımlar üretilmiş olup, şifre kırmanın imkansız olması durumunu ortadan kaldırmışlardır.
İşin en kısa özetide şu olacaktır; İster istemin, ister sizin hatanız olmasın Usta bir Hacker sizin bütün sanal dünyanıza erişebilme gücüne sahiptir.
Fakat bu teknolojik yöntemi, çok eski bir sistemle inanılmaz ve şaşırtıcı ölçüde uzatmak, tabiri caizse işte bu şekilde imkansızlaştırmak mümkündür. Nasıl mı? Bu kadar Nutuk'un üzerine şaşıracaksınız belki fakat;

1-) Şifrelerinizde toplamda 11 tane karakter kullanınız.

2-) Mümkünse sırası karışık olacak şekilde; 2 tane sembol, 3 tane sayı, 3 tane büyük ve 3 tane küçük harf kullanınız.

Eğer ki sistemde ve sizde bir hata yoksa, bu üstün teknolojinin bu tarzda oluşmuş bir şifreyi kırması ortalama 44000 yılını alacaktır.

Alıntıdır
---------------------
Her şey Türk için, Türk' e göre, Türk tarafından.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler