THT DUYURU

Bilgisayar Güvenliği Bilgisayar Güvenlik Sistemleri makaleleri, virüs korumasından, güvenlik duvarlarına kadar her şeyin nasıl çalıştığı hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

chat
Seçenekler

Hackerlerin Tuzaklarından Korunmak İçin.

EminTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
04/2014
Nereden:
Ötüken
Mesajlar:
3.394
Konular:
1129
Teşekkür (Etti):
1849
Teşekkür (Aldı):
1312
Ticaret:
(0) %
20-09-2014 09:34
#1
Hackerlerin Tuzaklarından Korunmak İçin.
Tuzağa Düşmemek İçin Yapacağım 6 Altın Kural Açıklamaları İle Birlikte

1 - ) Zemana Antilogger İndirin

2 - ) DeepFreeze İndirin

3 - ) Keyscrambler İndirin

4 - ) İyi Bir Sosyal Mühendis Olmaya Bakın

Açıklama ;

Değerli Üyelerimiz :

1 - ) Logger Veya rat olarakda dediğimiz bir çeşit virüs internetteki şifrelerinizi çalmak için yazılan programlardır bunları açtığınızda antilogger hemen uyarı verecektir ve engelleyecektir bu sizin için iyi bir koruyucu olacaktır

2 - ) DeepFrize masa üstüne inen logger serveri açtığınız anda uygulama gizli bir şekilde arka planda sürecektir bunun olmaması için serveri açtığınız anda hemen yeniden başlatın bu sayede server silinecektir

3 - ) Keyscreamber tuş karıştırıcı olarakda bilinen bu program yazdığınız şifreyi değiştirir yani değiştirir derken örn : 123456 ya bunu d8sdf189r4t diye karşıdaki lamera gönderir bunun sayesine facebook veya hotmailiniz kurtulur ve server işe yaramaz hale gelir.

4 - ) Çoğu hacker server yiyince combofix indirerek bu sorunu çözer.Serveri Yediğinizi anladığınız an hemen combofixi kurun ve güvenli modda tarama yapın virüsü bulacak ve yok edecektir.

5 - ) Nod 32 dünyanın ilk 5 antivirüslerinden birisidir bunu indirmeniz truva atı yememeniz konusunda yararlı olacaktır.

6 - ) Siz bu serverleri karşıdaki lamerın sosyal mühendisliği sayesinde yediniz adama ne yaptı flash player yöntemini kullanarak size server yedirdi eğer iyi bir sosyal mühendis olursanız bu tür lamer tuzaklarını anlar ve tehlikelerden korunmuş olursunuz.
---------------------
Her şey Türk için, Türk' e göre, Türk tarafından.
sanaliska - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
06/2014
Mesajlar:
419
Konular:
108
Teşekkür (Etti):
139
Teşekkür (Aldı):
72
Ticaret:
(0) %
20-09-2014 12:25
#2
hiçbir program sizi hackerlardan koruyamaz
ama beyin adını verdiğimiz üs düzey işletim sistemi korrur

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler