THT DUYURU

Bilgisayar Güvenliği Bilgisayar Güvenlik Sistemleri makaleleri, virüs korumasından, güvenlik duvarlarına kadar her şeyin nasıl çalıştığı hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

chat
Seçenekler

22 Find Virüsü Nasıl Kaldırılır?

EminTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
04/2014
Nereden:
Ötüken
Mesajlar:
3.394
Konular:
1129
Teşekkür (Etti):
1849
Teşekkür (Aldı):
1312
Ticaret:
(0) %
20-09-2014 10:09
#1
22 Find Virüsü Nasıl Kaldırılır?


Merhaba arkadaşlar, bugün herkesin yakındığı bir konunu üzerinde duracağız. Bilgisayarınızı kapatıyorsunuz tekrar açtığınızda ise girdiğinizde karşınıza 22find sayfası çıkıyorsa doğru yerdesiniz.
Öncelikle bu tür olaylar sizin hatalarınızdan veya interneti duyarlı kullanıp kullanmamanızdan kaynaklanabilir. İnternet üzerinden herhangi bir şey download ettiğinizde ve kurmak istediğinizde bakmadan geçtiğiniz sekmeler sizin için bu tür dertlere neden olabilir. Bilmeden de olsa bu tür olaylara olanak sağlıyorsunuz.

Gelelim nasıl kaldırıldığına, bir çok yolu var size bir kaçını anlatacağım.

1- İlk olarak internet tarayıcımızın (firefox,chrome) seçenekler sayfasına gidip 22find eklentisini kaldırmamız gerekiyor.

2-Denetim masamıza giderek 22find veya buna benzer türevler varsa onları da tek tek kaldırıyoruz.

3-Sonrasında tarayıcımızın kısayoluna sağ tıklayıp hedef yazan kısıma bakıyoruz. hedef yazan kısımda 22find.com şeklinde bir adres karşımıza çıkmış olacak bu adresi siliyoruz.

4-Daha sonra başlata tıklayın > çalıştır > regedit yazın. Kayıt defteriniz açılacaktır. 5 adet HKEY ile başlayan dosya göreceksiniz.Bu 5 Adet HKEY ile başlayan dosyaya sağ tıklayıp bul diyoruz.. sonrasında 22find yazarak bulunan komutları siliyoruz.

5-Bu işlemleri de yaptıktan sonra Başlat kısmına tarayıcınızın ismini yazın ve çıkan chrome.exe yada firefox.exe kısayoluna tıklayarak tarayıcınızı açın.Ve işte göreceğiniz gibi 22find belasından kurtuldunuz.

Alıntıdır
---------------------
Her şey Türk için, Türk' e göre, Türk tarafından.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler