THT DUYURU

chat
Bilgisayar Güvenliği Bilgisayar Güvenlik Sistemleri makaleleri, virüs korumasından, güvenlik duvarlarına kadar her şeyin nasıl çalıştığı hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Görev Yöneticisi + Regedit (Kayıt Defteri) Açılmıyor Sorunun Çözümü // Black Turtle

Black Turtle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hevesli Üye
Üyelik tarihi:
01/2015
Nereden:
Remote Admin
Mesajlar:
6.559
Konular:
1380
Teşekkür (Etti):
1085
Teşekkür (Aldı):
1924
Ticaret:
(0) %
0
3759
10-01-2019 01:57
#1
Öncelikle herkese merhabalar arkadaşlar. Bu konumda sizlere başlıkta'da belirttiğim gibi Görev Yöneticisi + Regedit (Kayıt Defterinin) kapalı olduğunda nasıl açabiliriz onun yöntemlerini göstericeğim.
\\\\\\ 1. Yöntem //////

Görev Yöneticinizi Açmak İçin

Başlat > Çalıştır > gpedit.msc yazıp tamam diyoruz. Buradan şu adımları takip ediyoruz;Kullanıcı Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem > CTRL+ALT+DELETE Seçenekleri > Görev Yöneticisini Devre Kaldır seçeneğine çift tıklayarak " Devre Dışı " Seçeneğini işaretleyip Uygula, Tamam diyoruz.


Regedit (Kayıt Defteri) İçin


Başlat > Çalıştır tıklıyorsunuz açılan pencereye gpedit.msc yazıyorsunuz. Yerel Grup İlkesi düzenleyici açılacak açılan seçeneklerden Kullanıcı Yapılandırması > Yönetim Şablonları > Sistem > Kayıt Defteri düzenleme araçlarına erişimi engelle “seçeneği üzerine iki Kere tıklayıp” seçeneğini etkinleştirip yapılandırılmadı uygula ve tamam butonlarına tıklıyorsunuz.


\\\\\\ 2. Yöntem Önerdiğim Yöntem //////

Regue Killer Programı İle DüzeltmeRegue Killer programını açıyorsunuz. Açtıktan sonra "Scan" diyip bir tarama yapıyorsunuz (5-6) dk sürebilir. Tarama bittikten sonra "Menüler den" "Registry" sekmesine tıklıyoruz. Çıkan bütün yapılara sağ tıklayıp "Select All" diyip işaretliyoruz, ve ardından "Delete" butonuna basıyoruz İşlem bu kadar kolay. Bunu yaptıktan sonra Görev Yöneticisiniz ve Regedit (Kayıt Defteriniz) açılıcaktır.


İndirme Linki
Anlatım Tamamen Bana Aittir. Emeğe Saygı Açısından Bir Teşekkür Yeterlidir Herkese İyi Günler İyi Forumlar.
---------------------
⢠⡤⢺⣿⣿⣿⣿⣿⣶⣄
⠀⠉⠀⠘⠛⠉⣽⣿⣿⣿⣿⡇
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢉⣿⣿⣿⣿⡗
⠀⢀⣀⡀⢀⣀⣤⣤⣽⣿⣼⣿⢇⡄
⠀⠀⠙⠗⢸⣿⠁⠈⠋⢨⣏⡉⣳
⠀⠀⠀⠀⢸⣿⡄⢠⣴⣿⣿⣿
⠀⠀⠀⠀⠉⣻⣿⣿⣿⣿⣿⡟⡀
⠀⠀⠀⠀⠐⠘⣿⣶⡿⠟⠁⣴⣿⣄
⠀⠀⠀⠀⠀⠘⠛⠉⣠⣴⣾⣿⣿⣿⡦
⠀⠀⢀⣴⣠⣄⠸⠿⣻⣿⣿⣿⣿⠏
⠀⣠⣿⣿⠟⠁
Matax06 Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler