Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform >
Turkhackteam Under Ground
> Bilgisayar Güvenliği

Bilgisayar Güvenliği Bilgisayar Güvenlik Sistemleri makaleleri, virüs korumasından, güvenlik duvarlarına kadar her şeyin nasıl çalıştığı hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
AntiVirüs Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar//İçerik Editörlüğü klübü//TheVeronica

Bilgisayar Güvenliği

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 3 Hafta önce   #1
  • Üsteğmen
  • Üye Bilgileri
Üyelik tarihi
01/2019
Mesajlar
Konular

Teşekkür (Etti): 99
Teşekkür (Aldı): 109


AntiVirüs Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar//İçerik Editörlüğü klübü//TheVeronicaÖncelikle Merhabalar. Bu konuda sizlere işinize yarayacak bir Anti Virüs seçiminde dikkat edilmesi gereken yerlerden bahsedeceğim. İyi okumalar.

1. Kullanım Amacınız.

Kullanım amacınız önemlidir? Peki ya nasıl? Şimdi bu Anti Virüsü sırf tarama yapmak için mi yoksa gerçek zamanlı koruma ve web güvenliği için de kullanacak mısınız? Buna göre seçim yapmak sizin için daha iyi olacaktır. Sırf tarama yapacaksanız Malwarebytes veya yüklemeden sadece Windows Defender kullanabilirsiniz.2. Kullanım Süresi


Anti Virüsü kullanma amacınızı seçtiniz. Sıra geldi kullanım süresine. Şimdi siz bu Anti Virüsü 5-6 ay veya 1 yıl gibi uzun bir süre mi kullanacaksınız yoksa 1 hafta gibi kısa bir süre mi kullanacaksınız? Kısa bir durum için Bu durumda seçmeniz gereken özellikler;
a) Düşük boyutlu hızlıca yüklenebilen,
b) ücretsiz olan veyahut ücretsiz Deneme fırsatı veren,
c) Kolay bir şekilde silinebilen ,
d) Bizzat Görev Yöneticisinden görevi sonlandırılabilen.
Bu özelliklere göre bir Anti Virüs seçmeniz gerekiyor. Avast veya Node32 gibi Anti Virüslerin aksine diğer anti virüslere yönelin . Bu anti virüsler bazı kısımlara uysa bile bilgisayarınızı biraz kastırabilir ve silmek için uygun zamanı bile bulamayabilirsiniz. Zira Avast silmesi yaklaşık 30-40 dakika alıyor ve o sırada da biraz fazla RAM/CPU yemekte.
3. Bilgisayarınızdaki Problem

Öncelikle bilgisayarınızda herhangi bir problem yoksa pek Anti Virüs kurmanıza gerek yok. Ancak bilgisayarınızdaki probleme göre Anti Virüs seçimi yapmalısınız;
Örneğin bilgisayarınızda sürekli pop-up reklam çıkıyorsa Ad aware gibi Anti Virüsler;
Bilgisayarınız çok yavaş veya daha anormal şeyler oluyorsa Node32 veya Avira gibi anti virüsler kullanmalısınız.


4. Bilgisayarınızda Yaptığınız İşlemler
.


Bilgisayarınızda yaptığınız işlemler de bir o kadar önemlidir. Örneğin sadece Web de dolaşıyorsanız ağır bir anti virüs Oyun oynuyorsanız hafif bir anti virüs kullanmanız gerekir. Örneğin oyun girerken Anti Virüsünüzü kapatabilirsiniz. Ancak Eset Node32 ve bazı Anti Virüsler arka planda işleme devam ederken sadece korumayı kapatmanıza olanak sağlamakta.


Konum burada bitiyor sonraki konularda görüşürüz.___________________________________________


Vatan için ölmekse kaderim , böyle kaderin ellerinden öperim.

Tıkla ...
 Offline  
 
Alıntı ile Cevapla
Teşekkür

Laurange, Toygar ali Teşekkür etti.
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından paylaşılmaktadır.
Bu konular yasalara uygunluk ve telif hakkı konusunda yönetimimiz tarafından kontrol edilse de, gözden kaçabilen içerikler yer alabilmektedir.
Bu tür konuları turkhackteamiletisim [at] gmail.com mail adresimize bildirebilirsiniz, konular hakkında en kısa sürede gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com

Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2019

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı

Google+
Pomeranian Boo
instagram takipci hilesi

wau