THT DUYURU

Bilgisayar Güvenliği Bilgisayar Güvenlik Sistemleri makaleleri, virüs korumasından, güvenlik duvarlarına kadar her şeyin nasıl çalıştığı hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

takipci
chat
Seçenekler

Bilgisayarınızı 6 Adımda Hızlandırın// #İçerikEditörlüğüKulübü

xgosu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
03/2019
Mesajlar:
167
Konular:
34
Teşekkür (Etti):
56
Teşekkür (Aldı):
83
Ticaret:
(0) %
1
10216
24-04-2019 00:43
#1
Bilgisayarınızı 6 Adımda Hızlandırın// #İçerikEditörlüğüKulübü
Bilgisayarımı hızlandırabileceğim bir çok yöntem var. Şimdi anlatacaklarım bunlardan bir kaç tanesidir.


A-Gereksiz dosyaları silerek hızlandırmak
Açıklama:Gereksiz dosyaları silerek bilgisayarımızı hızlandırabiliriz.Sildğimiz programların,oyunların kalan dosyaları yada bazı gereksiz dosyalar bilgisayarımızı oldukça yavaşlatabilir.
Bende bunun için gereksiz dosyaları silecek programların listesini çıkardım

1-CCleaner:Bu program başlıktada belirttiğim gibi gereksiz dosyaları siler ve bilgisayarımızı hızlanıdırır.Programın Türkçe dil desteği vardır.İnternet geçmişini temizler ve regedit üzerindeki hataları düzeltir.


2-Wise Disk Cleaner:Bu programda gereksiz dosyaları siler örneğin sistem kayıt dosyaları gereksiz dosyaları siler ve bilgisayarımızı hızlandırır.Türkçe dil desteği vardır.B-Başlangıç programlarını devre dışı bırakın! : Windows Görev Yöneticisindeki başlangıç programlarını seçerek devre dışı bırakın.C-Virüs gibi yazılımları tarayın:Biliyorsunuzki gün geçtikçe zararlı yazılımlar artıyor ve bilgisayarımıza kadar geliyor.Bu bilgisayarımızın yavaşlamasına, çökmesine neden olabilir. O yüzden tedibir almalıyız. Ve bunun için iyi programlar var. İşte bunlardan bazıları;

1-Eset Nod 32: Bu anti-virüs programı en iyilerinden birisi paralı ama ücretsiz versiyonunuda 30 günlük kullanabilirsiniz.Kullanımı çok basit olan bu program virüs tehditine,gereksiz dosyalara,internet bankacılığı yapanlara yardımcı olan bir programdır.


2-Kaskpersky: Bu da eset nod32'ye benzeyen kullanışlı bir anti-virüs programı bununda amacı virüsleri tarayıp silmektir.
D-Animasyonlarınızı kapatın:Evet bazen oyun oynarken kasma,donma gibi şeyler hissedersiniz.Bunu gidermek için animasyonlarınızı kapatın.Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız şöyle;

Bilgisayarım>Özellikler>Gelişmiş Sistem Ayarı>En iyi performans için

bunları yapıp kaydettiğinizde animasyonlarınız kapanır, kısıtlanır.
E-Güç ayarlarınızı değiştirin: Bunu yaparak sisteminizi hızlandırabilirsiniz.

Denetim Masası > Güç seçenekleri > Ek planları göster > Yüksek performans diyerek yapabilirsiniz.
F- Kullanmadığınız programları kaldırın !: Evet son aşamamızda bu. Kullanmadığımız programları denetim masasından kaldırarak hem kullandığımız alan azalır hemde performansta kazanç sağlarız.

Denetim Masası > Programları kaldırın > Kullanmadığınız Programlar.

LeaderSecret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
12/2018
Mesajlar:
72
Konular:
6
Teşekkür (Etti):
5
Teşekkür (Aldı):
25
Ticaret:
(0) %
24-04-2019 03:16
#2
Elinize Sağlık Fakat Driver Booster İle Progamları ve Driverler Günceleyebilirsin ve her bilgisayarda Msconfig 7-10 farklıdır iyi forumlar

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler