THT DUYURU

Bilgisayar Güvenliği Bilgisayar Güvenlik Sistemleri makaleleri, virüs korumasından, güvenlik duvarlarına kadar her şeyin nasıl çalıştığı hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

takipci
chat
Seçenekler

En İyi 4 Antivirüs Programı

SinyorProfesorS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Basın & Medya Ekibi
Üyelik tarihi:
04/2020
Nereden:
Londra
Mesajlar:
900
Konular:
62
Teşekkür (Etti):
3
Teşekkür (Aldı):
313
Ticaret:
(0) %
bir Hafta önce
#1
En İyi 4 Antivirüs Programı
En İyi 7 Antivirüs Programı

Norton Secure VPNAdından pek anlaşılmasa da, Norton Secure VPN, daha çok bir VPN’dir.
Ancak, bunun yerine kendisini bir WiFi gizlilik çözümü olarak etiketlemesinin bir nedeni vardır.Antivirüs devi NortonLifeLock’in (nispeten) yeni olan VPN’i iyi görünüyor. Kullanımı kolaydır ve böylesine bir kökeni olan bir üründen bekleyebileceğiniz kadar gösterişli ve keyifli bir deneyim sunar.
Ama bazı dezavantajları bulunmaktadır – şifrelemenin sıradan olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki, AES-256, OpenVPN protokolüyle birlikte tüm platformlarda standart olarak gelir, ancak göze çarpan sorun, nispeten güvensiz olan RSA-1024 tokalaşmasıdır. Bu kalibredeki bir VPN’den en az RSA-2048 beklersiniz.Bu bilgiyi kolayca bulamazsınız, “Norton Secure VPN”nin web sayfasından (evet, özel bir web sitesi mevcut değildir) alabileceğiniz şey belirsiz bir “banka derecesinde şifreleme” bilgisidir ki bir VPN’in en önemli özelliklerinden biri için ideal bir açıklama değildir.
Bu VPN’in başarısı, DNS sızıntısı koruması, otomatik bağlantı ve kill switch gibi üstün özelliklerinden gelir. Ayrıca, 28 ülkede 60’a yakın sunucuya sahip olursunuz – listede Rusya veya Çin’i bulamazsınız, ancak Türkiye ve Güney Afrika gibi egzotik konumları bulabilirsiniz.
Sunucu ağının kendisi, özellikle de yeni bir VPN için fena değildir, ancak P2P ve torrent desteği arayan kullanıcılar hayal kırıklığı yaşayacaklardır. NortonLifeLock’in politikası bu faaliyetleri onaylamaz.
Politikadan bahsetmişken, Norton Secure VPN’nin kayıt konusundaki duruşu tam olarak gizlilik dostu değildir. IP adresiniz de dahil olmak üzere hassas verilerinizi saklar. Gizlilik politikası, VPN’e özgü değildir, tüm Norton ürünleri için aynıdır, bu durum, yalnızca VPN ile ilgilenen kullanıcılarda çok fazla soruya sebep olmaktadır.Ayrıca yargı yetkisi konusu da var – ABD ve Latin Amerikalı kullanıcılar ABD yasalarına tabidir, geri kalan kullanıcılar ise Birleşik Krallık’ın yargı yetkisi altındadır. Bu ülkelerdeki istilacı yasama organları ve geniş çaplı gözetlemeler göz önüne alındığında, gizlilik bilincine sahip çok sayıda kullanıcı için pek cazip değildir.
Kısacası, Norton Secure VPN, adından da anlaşılacağı gibi kendisini pazarlama konusunda başarılı oldu. Güvenli olmayan kablosuz ağlarda temel koruma için mükemmeldir, ancak piyasadaki önde gelen VPN’ler kadar güvenli ve faydalı olmak istiyorsa, hatta bu VPN’lerle rekabet etmek istiyorsa geliştirmesi gereken birçok yönü bulunmaktadır.Panda VPN, çoğunlukla amiral gemisi ürünü olan Panda Antivirus ile ünlü olan Panda Security’nin yeni VPN hizmetidir. Bu durum, bir başka virüsten koruma sağlayan şirketin 2’si 1 arada çözümünü piyasaya sürdüğünü gösteriyor: Antivirüs ve Sanal Özel Ağ (VPN).McAfeee,amerika kokenli, guvenlik yazilimlari firmasi...antivirus konusunda enterprise versiyonlari cok cok hostur... normal versiyonlari ise sistem kaynaklarini kullanma konusunda oburdur, uzak durulasidir...Avira size ilk olarak güvenlik odaklı antivirüs araçları sunuyor, hem online hem de çevrimdışı durumdayken sizi korumak öncelikli hedefi. Şirketin sunduğu özelliklere gerçek zamanlı savunma dahildir, bunun içinde her an her türlü gelen ataklara karşı koruma ile güçlü bir zararlı yazılımlara karşı koruma bulunuyor. Avira, sahip olduğu çok geniş hacimli tehlike kütüphanesi ve güçlü bir tarayıcı özelliği sayesinde çeşitli zararlı yazılımları tespit etmede mükemmel olduğunu söyleyebilirim. Siz beklemeseniz dahi bilgisayarınıza kendi başlarına kurulan potansiyel istenmeyen uygulamalara karşı bile sizi koruyabilecek nitelikte.
--------------------- Şu unutulmasın ki biz haksızlıklara karşı çıkan bir FİKİRİZ fakat bizim farkımız kılıçımızla değil klavyemizle savaşmamızdır ...Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler