THT DUYURU

Bilgisayar Güvenliği Bilgisayar Güvenlik Sistemleri makaleleri, virüs korumasından, güvenlik duvarlarına kadar her şeyin nasıl çalıştığı hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

chat
Seçenekler

Windows XP Güvenlik Ayarları 2

Te@M_LiDeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
06/2009
Nereden:
RiZe
Mesajlar:
501
Konular:
243
Teşekkür (Etti):
129
Teşekkür (Aldı):
247
Ticaret:
(0) %
12-08-2009 21:10
#1
Windows XP Güvenlik Ayarları 2
Windows XP üzerinde Güvenlik Ayarları - 2
1. Bilgisayarım sağ tıkla Özellikler –> üst menüden Uzak bölümüne girip “Bu bilgisayardan Uzaktan Yardım isteklerinin gönderilmesine izin ver” kutusunun işaretini kaldıralım –> Uygula
Not: Eğer siz veya dışarıdan başka bir arkadaşınız bilgisayarınıza dışarıdan yardım amaçlı bağlanmak isterse ayarı tekrardan eski haline döndürmeniz gerekmektedir.
2. Menüden Otomatik Güncelleştirmeler –> Otomatik güncelleştirmeleri kapatı seçelim –> Uygula ve Tamam
Not: Bu ayarın temel sebebi windows açıklarına karşı yapılan güncellemelerinde bazı açıklara sahip olabileceğidir.Hiçbir güncellemeyi hemen yapmamanızı tavsiye ederim bu işleyiş internetteki programlar veya bilgisayarınızda bulunan diğer programlar içinde geçerlidir.Güncellenen paketlerde ayrı bir güvenlik problemi olabilir ve bu açıktan yararlanan kişiler bilgisayar güvenliğinizi tehdit edebilir.
3. Ağ Bağlantılarım –> Ağ bağlantılarımı görüntüle — Yerel ağ bağlantınızı seçin –> Özellikler –> Pencere içindeki “Microsoft ağları için dosya ve yazıcı Paylaşımı” kutusunun işaretini kaldırın Tamam diyerek pencereyi kapatalım.
Not: Bu ayarı yazıcı veya herhangi bir ağ paylaşımı olmayan kullanıcılar yapmalıdır.Aksi taktirde ilgili donanimlari ve paylaşımları kullanamazsınız.
4. Başlat –> Çalıştır komut satırına cmd yazalım –> DOS penceresine net user komutunu verelim eğer SUPPORT kullanıcısı görünüyorsa net user SUPPORT_388945A0 /delete komutuyla silelim –> Tekrardan net user komutunu verdiğimizde silinmiş olması gerekiyor.
Not: SUPPORT windows un içinde bulunan bir destek hizmetidir. Genel düşünce windows içindeki casus yazılımlardan birisidir.Windows içinde çeşitli casus yazlımların olduğu zaten biliniyor. Bu ayari internette çoğu sitede gördüğüm için eklemek istedim.SUPPORT windows içinde kullanıcı olarak görünür eğer isterseniz silmeden önce Bilgisayarım –> Yönet –> Açılan Bilgisayar Yönetimi penceresinden Yerel Kullanıcılar –> Users bölümü içinden görebilirsiniz.
SquaR Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler