THT DUYURU

Bilgisayar Güvenliği Bilgisayar Güvenlik Sistemleri makaleleri, virüs korumasından, güvenlik duvarlarına kadar her şeyin nasıl çalıştığı hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

chat
Seçenekler

İçişleri Bakanlığı'ndan, "Acil Uyarı" !!

Hyperion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
04/2010
Nereden:
Türkiye'nin En Batısı
Yaş:
26
Mesajlar:
457
Konular:
65
Teşekkür (Etti):
1
Teşekkür (Aldı):
88
Ticaret:
(0) %
01-06-2010 17:34
#1
İçişleri Bakanlığı'ndan, "Acil Uyarı" !!
İçişleri Bakanlığı Kontrolörü Emin Karaoğlu imzasıyla geçilen mail uyarısında, BURAK U. kod adlı bir hackerin rekor denemesi için tüm Türkiye'deki kullanıcıların adreslerini imha edeceğini söylediği ve bunu yaptığı anlatıldı.
Açıklamada "Bunu yapıyor. Onun için sakın listenize REA adlı bir msn adresi kabul etmeyin. Ayrıca tüm listendekileri uyar. Çünkü listenden biri kabul ederse sen de hacklenirsin. Birçok tanıdık kişinin adresleri hacklenmiş ben listemdeki herkese gönderiyorum" uyarısı yapıldı. Aynı uyarıyla bağlantılı olarak, Microsoft ve Norton'un son derece tehlikeli bir virüs keşfettiklerini ve şimdilik o virüsü zararsız hale getirebilecek bir program olmadığı açıklandı.

Bu sebeple, bu virüsün, "MATRİX'E HOS GELDİNİZ' adı altında bir pps ile geldiği, açıldığı takdirde 10 saniyelik bir çizgi filmden sonra, "HARD DİSKİNİZ BİTTİ" diye bir yazı çıktığı ve artık her şey için çok geç olduğu bildirildi.

Emin Karaoğlu, "Bundan sonra hard diskiniz çöktüğü gibi adres defteriniz de yollayanın eline geçiyor ve sizin isminizle virüs yayılmaya devam ediyor. Bunu engellemek için lütfen bu e-maildeki bilgileri arkadaşlarınıza yollayıp uyarın. Bu virüsün adı, "NWiN 27" ve Fransız bir hacker tarafından yazıldı, aman dikkat! 'MATRİX'E HOS GELDİNİZ' yazan maili açmayın" uyarısında bulundu.
Crones Teşekkür etti.
Crones - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
06/2010
Mesajlar:
6
Konular:
1
Teşekkür (Etti):
9
Teşekkür (Aldı):
1
Ticaret:
(0) %
01-06-2010 17:50
#2
2 Sene Öncede Aynı Palavra Vardı.
--------------------- Yıpranmak,Paslanmaktan İyidir!..
qartal16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
08/2009
Nereden:
Bursa
Mesajlar:
187
Konular:
41
Teşekkür (Etti):
41
Teşekkür (Aldı):
46
Ticaret:
(0) %
01-06-2010 22:30
#3
aynı yazıyı 1-2 sene öncede okumuştum yinemi meydana çıktı bu yazı

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler