THT DUYURU

Bilgisayar Güvenliği Bilgisayar Güvenlik Sistemleri makaleleri, virüs korumasından, güvenlik duvarlarına kadar her şeyin nasıl çalıştığı hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

chat
Seçenekler

Türkler dünyada 1 numara

serbeststil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
12/2009
Mesajlar:
57
Konular:
20
Teşekkür (Etti):
6
Teşekkür (Aldı):
47
Ticaret:
(0) %
06-06-2010 14:35
#1
Arrow
Türkler dünyada 1 numara
Türkiye kökenli ‘hacker’ların‘dünya hackerlar’ listesinde bir numaraya yerleştiği iddia edildi. Avustralya'da internet üzerinden yayın yapan bir haber sitesi, Türkiye kökenli ‘hacker’ların bu alanda birinciliği kimseye kaptırmadığını savundu.


‘Tipping Point’ adlı network güvenlik şirketinin yaptığı araştırmaya göre, Türklerin Avustralya'daki internet sitelerini çökerten hacker’lar arasında en üst sırada olduğu ortaya çıktı. İnternet sitesinden verilen haberde, dünyadaki hack (sistem kırma) faaliyetlerinin çoğunda Türkiye bağlantılarının saptandığı da kaydedildi.


İnternet sitesi, Türkiye’de ‘Iskorpitx’ lakaplı internet kullanıcısının son sekiz yılda Avustralya'da tam 841 siteyi çökerterek rekoru elinde bulundurduğunu, ‘Thehacker’, ‘eno7’, ‘SpyGrup.Org’, ‘Sabo Taqe’ ve ‘LORD’ kod adlı Türk hacker'ların da azımsanmayacak oranda faaliyetler gerçekleştirdiğini iddia etti. Haberde, ‘İskorpitxö lakaplı internet kullanıcısının dünyanın en büyük ‘hacker’larından biri olduğu ve tam 190 bin internet saldırısından sorumlu tutulduğu da belirtildi. Araştırma sonuçlarına göre, Dominik Cumhuriyeti'nden ‘Hackbsd’ kod adlı kullanıcının 449, ‘Kurdish Hackers Clan’ lakaplı grubun ise 398 internet saldırısıyla üçüncü en büyük hacker olduğu kaydedildi.


Son zamanlarda ‘TurkHacks.com’, ‘uLTRaTurK’ ve ‘1923Turk’ kod adlı grupların çok sayıda internet sitesini çökerttiklerinin belirtildiği haberde, bu grupların faaliyetleri gerçekleştirdiklerini doğruladıkları da kaydedildi.

EN ÇOK SALDIRI ALAN ÜLKE İNGİLTERE
Avustralya'daki haber portalı, İngiltere'nin ‘en çok saldırı alan ülkeler’ sıralamasında, en üst sırada olduğunu yazdı. Araştırmaya göre, en çok hack'lenen ülkeler arasında Yeni Zelanda'nın ikinci, Avustralya'nın ise üçüncü olduğunu belirtildi.
Hackerlar (Sistem kırıcı) internet üzerinden sistemlere sızan, virüs yazan ya da yayan kişilere deniyor
DaRbEcİ 99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
05/2010
Nereden:
İSTİHBARATÇILARIN ŞEHRİ.MÜCAHİDLERİN MAHALLESİNDEN......
Mesajlar:
1.971
Konular:
726
Teşekkür (Etti):
112
Teşekkür (Aldı):
159
Ticaret:
(0) %
06-06-2010 15:27
#2
..............................e adi ÜstÜnde tÜrk ......................bİr tÜrk dÜnyaya bedeldİr.................bİz ÖlÜmlerle eĞlenen tÜrklerİz...............bİz bİ ÇaĞ aÇip bİ ÇaĞ kapatan tÜrklerİz......allah İzİn ederse hacker alemİndede bİr ÇaĞ aÇip bİr kapataÇaĞiz...................bİz Çilgin tÜrklerİz
Comrade2010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
06/2010
Nereden:
Underground Hell
Mesajlar:
135
Konular:
15
Teşekkür (Etti):
31
Teşekkür (Aldı):
30
Ticaret:
(0) %
09-06-2010 10:45
#3
tÜrkler herŞeyde en İyİdİr atatÜrkÜn dedİĞİ gİbİ

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler