THT DUYURU

Bilgisayar Güvenliği Bilgisayar Güvenlik Sistemleri makaleleri, virüs korumasından, güvenlik duvarlarına kadar her şeyin nasıl çalıştığı hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

chat
Seçenekler

Spware-trojen-vİrÜs temİzleme

foseptik1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
05/2010
Mesajlar:
55
Konular:
19
Teşekkür (Etti):
21
Teşekkür (Aldı):
83
Ticaret:
(0) %
13-06-2010 10:22
#1
Exclamation
Spware-trojen-vİrÜs temİzleme
Bilgisayar güvenliği internet yaygınlaştıkça daha da önemli bir hale gelmektedir. Çünkü Zararlı olabilecek dosya ve belgelerde bu hızla yaygınlaşmaktadır. Bu nedenle her bilgisayar kullanıcısının yada diğer bir deyişle her internet kullanıcısının biraz bilgisayar güvenliğinden anlaması gerekmektedir.
Aşağıdaki dosyalar çalıştığında zararlarına ilişkin kısa açıklamalar vardır. Eğer CTR+Alt+Del yaptığınızda sisteminizde çalışan programlarda aşağıdakilerden birine rastlarsanız. Bilgisayarınız tehlike altında olabilir (Bilgisayarınıza virüs, trojan veya spyware bulaşmış olabilir).

En altta güvenlik programları bulabilirsiniz.

Gator.exe : Kişisel bilgilerinizi gator şirketine iletir ^^ Doktor & Muhasebeci & Bankacı ve Öğretmenleri çok sever ^^ Adaware.exe : Rapid blasterın bir türevi popüler Ad Aware uygulamasını taklit ediyor ve orijinal Ad Aware dosyasını silip
yerine geçiyor..
Arr.exe : Lohan.Dialerdir ve ***** sitelere yüksek ücretli bağlantıyı dial-up üstünden yapar. Bargains.exe : Bir çeşit reklam bot dur. Bootconf.exe : Tarayıcınızın ana sayfasını coolwebsearch.com yapar sizi delirtir... Bundle.exe : shopethome sitesinden boyna reklam indirir. Bvt.exe : Autoupder virüsünün parçası sistemi savunmasız bırakır. Cmd32.exe : P2P Tanked virüsü kötü niyetli uygulamaları aktive eder. Cmesys.exe : GATOR Gain adware idir reklam indirir.. Divx.exe : Mastak virüsü sonucu çalışır sistemi kararsızlaştırır. Dllreg.exe : Dumaru virüsü türevi e-posta adreslerine kendini postalar. Hbinst.exe : Hotbar ile sisteme sızar ve verileri Hotbar'a gönderir.. ledll.exe : Tarayıcıyı komple coolwebsearch.com a yönlendirir. Iexplorer.exe : Iexplore ye isim benxerliğinden yararlanarak gizlenir virüs tür. isass.exe : Sistemde 3410 nolu portu açar sistem hackerlara yol geçen hanı olur. Kazza.exe : Sistemde 3410 nolu portu açar sistem hackerlara açılır. Loader.exe : Yine coolwebsearch yönlendirmesi.. Md.exe : Tarayıcıyı ***** siteye yönlendirir." Kesinlikle hangisi diye merak etmeyin" Msblast.exe : Bir çeşit worm port135 i açar sistemi saldırıya karşı savunmasız bırakır.. Msrexe.exe : Hacking ICQ tools ile gelir win.ini ve System.ini dosyalarını değiştirip bir sürü .exe uygulaması oluşturur. Nsupdate.exe : Dialerdir ve ***** sitelere yüksek ücretli bağlantıyı dial-up üstünden yapar. Patch.exe : Netbus virüsü sonucu eklenir hackedilmenize olanak verir. Rundll.exe : Loxoscam virüsü türevi hacke olanak tanır. Scvhost.exe : SVCHOST ile isim benzerliğini kullanır Irc backdoor trojandır. Svchosts.exe : SVCHOST ile isim benzerliğini kullanır sistemin tamamen kontrol edilmesine olanak sağlar IRC sunucusuna
bağlanarak arka planda çalışır..
Teekids.exe : Lovesan virüsü varyantı FTP yoluyla gelir ve çok ağır sistem hasarı yapar.. Win32.exe : Bir çeşit dialer dır yüksek ücretli arama yapar... Winupdate.exe : Bu trojan sistemin hacklenmesini sağlar ilk çalışmada"uyumsuz windows sürümü" hatası verir..

SPYWARE TEMİZLEME SİLME PROGRAMLARI
SPYWARE QUAKE TEMİZLEME SİLME PROGRAMI
Bu program gerçektende tam bir baş belasıdır. Sisteminize bir anlık bir dalgınlıkla bulaşır ve silmek neredeyse imkansızdır. Aslında şunu hiç unutmamak gerekir ki bu program aslında kendisi gerçek bir spyware dir. Adı üzerinde dediklerinden yani. Ama onunda çaresini bulmuşlar. Bu tehlikeli programı silmek için aşağıdaki linkteki programı yükleyin ve çalıştırın.
ANTİ-TROJAN PROGRAMLARI
SECURİTY SUİTE PROGRAMLAR - FİREWALL PROGRAMLARI
Zone Alarm Free 6.0.667.000
Zone Alarm Pro 6.0.667.000
Armor2net Personal Firewall 3.12
Tiny Personal Firewall Pro 2005 6.5.126
Kerio WinRoute Firewall 6.1.2 Build 603
Agnitum Outpost Firewall Pro 3.0.543.5722 Final
Kaspersky Anti-Hacker 1.8 Build 180
Sygate Personal Firewall Pro 5.5.2710
SoftPerfect Personal Firewall 1.4.1
Jetico Personal Firewall 1.0.1.61
ISS BlackICE PC Protection 3.6
ISS BlackICE Server Protection 3.6
Trend Micro PC-cillin Internet Security 2005 12.0
PC Security Suite 4.02.8.30
BitDefender 9 Professional Plus
Panda Platinum Internet Security 2005
F-Secure Internet Security 2006


EMEĞE SAYGI BİR TEŞEKKÜRÜ ÇOK GÖRMEYİN(SAĞ ALTTA)
sondarbe123, karayel_7174 Teşekkür etti.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler