THT DUYURU

Bilgisayar Güvenliği Bilgisayar Güvenlik Sistemleri makaleleri, virüs korumasından, güvenlik duvarlarına kadar her şeyin nasıl çalıştığı hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

chat
Seçenekler

Pc Güvenliği

FearlessWarrior - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Forumdan Uzaklaştırıldı
Üyelik tarihi:
10/2012
Nereden:
İstanbul
Yaş:
30
Mesajlar:
2.030
Konular:
1091
Teşekkür (Etti):
9
Teşekkür (Aldı):
538
Ticaret:
(0) %
11-01-2013 18:37
#1
Pc Güvenliği
Bazı sitelere girerken emin olarak bağlanmanızı öneririm. Çünkü gireceğiniz bazı sitelerde popup (açılır pencere) bulunmaktadır. Bazıları daha tehlikeli olup otomatik link açıyor.
Google arama kutusunda araştırmasını yaptığınız konunun detaylarını öğrenmek için site arıyorsanız. Hemen linkin altında “Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir” uyarısını görüyorsanız tıklamayın.
E-posta olarak gönderilen dosyaları yada kaynağı belli olmayan linkleri açmayın.
Bilgisayarınıza herhangi bir program indirecekseniz, güvenilir ve sürekli kullanılan siteleri tavsiye ediniz.
Windows güvenlik duvarınızı kesinlikle kaldırmayın. Çünkü bilgisayara sızacak kötü yazılımları engelleme işini görüyor.
Kesinlikle anti-virüs programı kullanın. (NOD32, Kaspersky, Avast, AVG, Norton)
Kullanacağınız anti virüs programınızı güncellemekten geri kalmayın. Sürekli güncellemeyi göz önünde bulundurun. Bazı programlar kendi veritabanını otomatik günceller.
Bilgisayar işletim sisteminizde “yeni güncellemeler” hazır. Uyarı geldiği an uyarıyı dikkate alarak güncelleme işlemini tamamlayın.
Bilgisayarınıza içinde belirsiz dosyaların bulunduğu Flash bellek falan takmayın. Virüslerin gizlenme özelliğine sahip olduğunu unutmayın. Bilgisayara dışardan takılacak olan herhangi depolama aracını virüs tarayıcınızda taratın.

Ben bunların hepsini uyguluyorum, bilgisayarıma yine virüs giriyor! Diyorsanız, arkadaşlar “Yerel Disk (D” bölümündeki yedekleri alın. O kısmada senede 1 defaya mahsus format atın. D: üzerinden C: alanına virüs giriyor olabilir.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler