THT DUYURU

Bilgisayar Güvenliği Bilgisayar Güvenlik Sistemleri makaleleri, virüs korumasından, güvenlik duvarlarına kadar her şeyin nasıl çalıştığı hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

chat
Seçenekler

Disk Yazmaya Karşı Korumalı Hatası Çözümü

Ogmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2013
Mesajlar:
46
Konular:
18
Teşekkür (Etti):
3
Teşekkür (Aldı):
7
Ticaret:
(0) %
14-01-2013 15:58
#1
Exclamation
Disk Yazmaya Karşı Korumalı Hatası Çözümü
Genelde Adaptörlerde Oluyor..

S.a arkadaşlar

Dünden Beri Telefonumun hafıza kartına birşey atamıyordum ve baya bi canım sıkılmıstı sinir oldum ...

Bu sorunu çözmek için;
Başlat > Çalıştır > regedit yazıp enter tuşuna basın.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies kısmında sağ tarafta WriteProtect‘i göreceksiniz. Onu çift tıklayın ve oradaki 1 değerini 0 yapın ve kapatın. Artık Usb belleğinize dilediğiniz gibi kopyalama yapabilirsiniz.


Read more: Disk Yazmaya Karşı Korumalı Hatasının Çözümü |

Bu yazının altına yorum yazan arkadaş StorageDevicePolicies kısmının olmadığını söylemiş. Ben bu yazıyı Windows XP’de hazırlamıştım ve şu anda Windows 7 kullanıyorum. Kendi kullandığım Windows 7′de de StorageDevicePolicies kısmı yok. Sanırım bu Windows 7 ile alakalı bir durum. Arkadaşın yorumundan sonra internette ufak bir araştırma yaptım.
Sorunun çözümü için Usb Disk Yazma Koruması isimli rar dosyasını bilgisayarınıza indirin. İndirdikten sonra rar dosyasını açın. İçinde iki tane kayıt girdisi olduğunu göreceksiniz. Usb disk yazma koruması açık olana çift tıklayıp çıkan pencerede Evet’i tıklarsanız korumayı aktif hale getirmiş olursunuz. Aynı işlemi Usb disk yazma koruması kapalı için yaparsanız korumayı kapatmış olursunuz. Ayrıca bu işlemi yaptıktan sonra Control’un altına StorageDevicePolicies eklendiğini de göreceksiniz.


Read more: Disk Yazmaya Karşı Korumalı Hatasının Çözümü |

eğer bunların hiç biri olmuyorsa LOCK kısmını yukarı getirin veya aşağı öyle deneyin eğer olmuyorsa LOCK gevşektir yani çöpe at

4 - 5 kısmı alıntıdır..
--------------------- Mevzubahis vatansa gerisi teferruattır

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler