THT DUYURU

Bilgisayar Güvenliği Bilgisayar Güvenlik Sistemleri makaleleri, virüs korumasından, güvenlik duvarlarına kadar her şeyin nasıl çalıştığı hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

chat
Seçenekler

Pc Hack yeniler icin guzel yontem......

bigbox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
11/2011
Nereden:
Azeri/Baki
Yaş:
28
Mesajlar:
3.233
Konular:
277
Teşekkür (Etti):
77
Teşekkür (Aldı):
411
Ticaret:
(0) %
16-01-2013 01:14
#1
Arrow
Pc Hack yeniler icin guzel yontem......
PC Hack ( Temel ve geniş anlatım )


Döküman, Hacking Konusunda Yeni Olan Arkadaşlarımız için Çok Faydalı Olacaktır.

Dökümanda, Üzerinde Duracağımız Konular, Temel Olarak PC Hacking Nasıl Yapıldığı, Netbios Açıklarından Faydalanıp PC’ye girme Hakkında, Trojan & Stealar tipi programlar (virüsler) Yardımı ile PC Hack’in Nasıl Yapıldığı Hakkında Bilgiler Verilecektir.

Dökümanda, Hiç bir Konun Derinliklerine inmeyip, Sadece Yüzeysel Olarak Anlatımı yapılmıştır.İnşAllah Yakın Zamanda Daha Kapsamlı Bir Döküman Sizlerle Beraber Olacaktır.

Anlatılacak Olan Her Yöntem, "YÖNTEM" Başlığı altında Açılacak ve Yöntem Hakkında Bilgiler Verilecektir.

YÖNTEM : R3x, Hallet,Repwl ve İcqrin programları yardımıyla başka bir PCye bağlanma ve şifre çalma olayını anlatacağım...

Gerekli olan programlarını download edelim (download bölümümüzde mevcuttur)Programları indirdikten sonra r3x i açalım ve scan form yazan yere ip numarasını, to yazan yerede ikinci ip numarasını yazalım, bize bu iki ip adresi arasında açıkları bulunan bilgisayarları listeleyecek...Evet, tarattıktan sonra karşımıza bir kaç tane ip adresi gelecek, bunlardan birisini seçiyoruz,sağ tıklıyoruz ve gather intelligence diyoruz.Bu sayede bilgisayardaki açık olan dosya ve klasörleri görebiliriz.Eğer bizden şifre vs. isterse sağ tıklayarak pas win 9x diyeceğiz, bu sayede şifreyi kıracağız.Evet artık sisteme sızdık.

Şimdi de "hallet" programını çalıştırıyoruz ve ip yazan yere orada bulmuş olduğumuz (hani sistemine bağlandığımız ip var ya) yazıyoruz, ondan sonra keylog butonuna basıyoruz ve size iki seçenek sunar, keylog indir, keylog gönder diye, siz ikisinden birisini seçersiniz, keylooger programının anlatımı forumlarımızda mevcut..

Ftp butonuna tıklayarak ftp şifrelerine ulaşabiliriz,bunu çalıştırmak için yollanan dosyayı alıp hangi ftp programını kullanıyorsak onun içine atarız.

Pwl indir butonuna tıklayarak kişinin internet hesaplarına ve şifrelerine ulaşabiliriz.

Belgelerime girerek kişinin kendi özel dosyalarına ulaşabiliriz..Kişinin icq şifresini ele geçirebiliriz, bunun için program filesten icqnı.dat kopyasını alın, icqrin programını çalıştırın ve open database ye tıklayarak kopyaladığınız icqno.dat dosyasının yerini belirtin.Bunlardan sonra icq hesabını ele geçirebilirsiniz...

Arkadaşlar, benim ilk Hacking dökümanlarımdan birisi yukarıda yazmış olduğum dökümandır, ben burada alıntı yapmadım fakat bu anlatılanlar yine Cyber-Warriorda anlatıldı ve bana çok yararı oldu...

YÖNTEM: Şimdi de trojanlar/stealerlar yardımıyla PC Hackingi anlatmaya çalışacağım..

İlk başta trojanların çalışma mantığını anlayalım;

Trojanlar iki bölümden oluşur, server-client

Server bölümü bizim PCsine bağlanmak istediğimiz kişiye göndereceğimiz bölümdür, Client ise PCye bağlanmak için yararlanacağımız protokoldür...

Kısa bir tanıtımdan sonra konumuza dönelim, mesela biz protat trojanı ile başka bir bilgisayara bağlanmak istiyoruz..

İlk başta create server bölümünden serverimizi kuruyoruz, ondan sonra bu kurduğumuz serveri sistemine sızmak istediğimiz kişiye yolluyoruz, o bilgisayarda çalıştırıyoruz, ve server internette açık portlar bırakacak, biz de client sayesinde bu açıklardan (portlardan) yararlanarak bilgisayara giriyoruz, trojanlar sayesinde karşı PCye istediğimiz herşeyi yapabiliriz arkadaşlar, hatta karşı bilgisayara format bile atarız, yani kısacası trojanlar sayesinde karşı bilgisayarın kayıtsız şartsız tek hakimi biz oluruz, o yüzden arkadaşlar, trojanları kesinlike kendi bilgisayarımıza indirip denemeyelim, önlemlerimizi alalım(forumlarda mevcut)Evet arkdaşlar, dediğim gibi trojanla bağlandığımız bilgisayardaki herşey artık bizim...(Protat Hk. Forumlarımızda Resimli Bir Şekilde Anlatım da Mevcuttur.)

YÖNTEM:şimdi de bazı programlar sayesinde başka bir bilgisayara bağlanmayı anlatacağım, bu yöntemlerde çok basittir ve Hackinge başlayanlar için idealdir(bu dökümanda yazdığım herşey zaten Hacke yeni başlayanlar için ideal yollar)

Arkadaşlar, essential nettools, ipscan gibi programlar sayesinde biz başka bilgisayarın paylaşıma açık olan dosyalarını görebiliriz.

Bu Programlar, NetBios Açıklarından Yararlanıp PC’deki Paylaşıma Açık Olan Dosyaları Görmemizi ve İstediğimiz Şekilde Kullanma Mantığı ile Yazılmış Olan Programlardır.

Mesela ip scan programını ele alalım, taratmak istediğimiz ip numaralarını yazıyoruz ve scan yapıyoruz, ondan sonra karşımıza gelen ip ler arasında "rs" kısmında "yes" yazılı olanlardan herhangi birisine sağ tıklıyoruz ve as ftp, as telnet seçeneklerinden herhangi birisini seçiyoruz ve kişiniin paylaşıma açık olan dosya ve klasörlerine ulaşıyoruz..

YÖNTEM : Şimdi Dos Yardımı ile Farklı Bir PC ile bağlantı Kurmayı Anlatacağım.

Öncelikle ms-dos komut istemine geçiyoruz
Daha sonra cikan ekrana "net view \ipadresi" yaziyoruz.
Ondan sonra karşımıza şu tip bir yazı gelcek;
C:\net view \213.197.212.131
5 sistem hatası oldu.

Erişim Engellendi
C:\_
Aslında bu sallamaca bişey de neyse..
Sisteme admin olarak girebilmek için
C:\net use \213.197.212.131iPC$ /u:"" ""
Komutunu kullancaz
sonuc olarak komut basariyla tamamlandi mesaji gelecektir.
bizde bundan onceki gibi net view \213.197.212.131 komutunu uygulayarak paylasimlari
görüntüleyebiliriz.yani ilk olarak paylaşıma girdik, sonra admin olarak listeledik
C:\net view \213.197.212.131

\213.197.212.131 konumundaki paylasilan kaynaklar

tah*****

ShareDocs Disk

komut basariyla tamamlandi.

C:\

Yukarıdaki Bilgiler Hacking’e Yeni Başlayan Arkadaşlarımız İçin İdeal Olan Yöntemlerdir.
---------------------


All that glitters isn't gold
-Parlayan hersey kizil diyildir

Hacking And Network Security ©
luser78, brhmkrblt Teşekkür etti.
luser78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
06/2010
Mesajlar:
67
Konular:
7
Teşekkür (Etti):
56
Teşekkür (Aldı):
2
Ticaret:
(0) %
27-02-2013 19:16
#2
emeğine sağlık..!
CoderHacking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2013
Mesajlar:
26
Konular:
1
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
1
Ticaret:
(0) %
27-02-2013 20:05
#3
İşime yaradı
ask ve gurur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üyelik tarihi:
01/2012
Mesajlar:
85
Konular:
9
Teşekkür (Etti):
149
Teşekkür (Aldı):
2
Ticaret:
(0) %
28-02-2013 06:37
#4
R3xboyle bırsey yok verılen lınkler kırık googleden sızden aradım yok verdıgınız lınklerın cogu kırık cıkıyor
--------------------- ask ve gurur

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler