THT DUYURU


Bilgisayar Güvenliği Bilgisayar Güvenlik Sistemleri makaleleri, virüs korumasından, güvenlik duvarlarına kadar her şeyin nasıl çalıştığı hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Seçenekler

Hacker'lar Politikada !

AgongyS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Katılımcı Üye
Üyelik tarihi:
06/2012
Nereden:
İstanbul
Yaş:
25
Mesajlar:
932
Konular:
229
Teşekkür (Etti):
3
Teşekkür (Aldı):
370
Ticaret:
(0) %
0
518
07-05-2013 23:07
#1


Anonymous ekibini artık dünyada bilmeyen yok. Aktivitist politikaları ile firmaların, hükümet kuruluşlarının sitelerini, sistemlerini hack'leyen ve sırlarını ifşa eden bu ekibin hacker'ları bir ülkenin üst düzey güvenlik yetkilisinin cep telefonunu hack'liyor ve bekliyorlar. Bir süre sonra bu yetkili çok önemli bir güvenlik konferans çağrısına katılıyor. FBI, Scotland Yard ve daha bir çok ülkenin üst düzey güvenlik yetkililerinin katıldığı bu konferans çağrısında çok önemli ülke sırları, operasyon detayları, 20 yıldır birbirini tanıyan insanlar arasında tartışılıyor. Anonymous tüm bu konuşmayı kaydediyor ve YouTube üzerinde yayımlıyor. Eğer merak ediyorsanız bu adresten dinleyebileceğiniz konuşmanın içeriğinden çok hacker'ların ne kadar tehlikeli bilgilere ne kadar kolay ulaşabildiğini göstermesi açısından ibret verici bir örnek olduğunu düşünüyoruz.

Bunun tam tersi de Moskova'daki başkanlık seçimlerinde yaşandı. Seçimlere hile karıştırıldığını düşünen bir çok kullanıcının online dünyayı kullanarak ortalığı karıştıracağını düşünen bir grup anti-hacker, önce 10.000 sahte Twitter hesabı açtı, arkasından da seçimleri bekledi. Seçim akşamı birkaç hashtag etrafından toplanan protestoları susturmak için bu 10.000 hesaptan farklı mesajlar atarak hükümetin aslında ne kadar iyi şeyler yaptığını anlatan Twitter mesajları gönderdiler. Ürettikleri mesaj kirliliği o kadar çoktu ki, seçimleri protesto eden ve gerçekleri açıklamaya çalışan sosyal medya aktivistlerinin sesi hiç çıkmadı ve internet üzerinden yapılması hedeflenen protesto yapılmamış oldu, çünkü onların mesajlarını kimsecikler göremedi!
---------------------
卐 卐 卐 Mete Han'ın Torunlarıyız 卐 卐 卐


Gerçek Ol, İmkansızı İste


▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄ ▀▄▀▄

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler