THT DUYURU
chat
Bilgisayar Güvenliği Bilgisayar Güvenlik Sistemleri makaleleri, virüs korumasından, güvenlik duvarlarına kadar her şeyin nasıl çalıştığı hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

10 alternatif web tarayıcı

prototyqe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kadim Üye
Üyelik tarihi:
11/2011
Nereden:
Chicago İL
Mesajlar:
5.207
Konular:
2353
Teşekkür (Etti):
1716
Teşekkür (Aldı):
1495
Ticaret:
(0) %
2
2601
22-05-2013 12:49
#1
Arkadaşlar belkide birçoğumuzun haberdar olmadığı bir sürü web tarayıcı bulunmakta. Bende derlenmiş bu yazıyı sizlerle paylaşıyorum denemesi bedava)
Bitbox isimli tarayıcıyı indiriyorum güzele benziyor.
Cyberfox
Karşımızda özel bir Firefox 64 bit sürümü var. 64 bit olduğu için tarayıcı 4 GB'den fazla RAM'e erişebiliyor. Tarayıcının bir diğer dikkat çeken özelliğiyse mevcut Firefox eklentilerini desteklemesi. 64 bit sistemlerde Firefox kullanmak isteyenler için.

Cyberfox | Free software downloads at SourceForge.net


Tor
İnternette dolaşırken kimliğini gizlemek ve internet bağlantısı önündeki engelleri aşmak isteyenlerin Tor'a mutlaka göz atması gerek. Tor tarayıcı paketiyle birlikte Firefox kuruluyor, gezinmeye dair izler Tor ağı içerisinde karartılıyor. Paketi herhangi bir yükleme yapmadan doğrudan bir USB çubuğu üzerinden çalıştırılabilirsiniz.

https://www.torproject.org/download/download

SRWare Iron
SRWare Iron, Google Chrome'un, Chromium açık kaynak kodu projesine dayanan bir ikizi. Yani, Chrome'dan alıştığımız hız burada da var, fakat SRWare Iron aynı zamanda kişisel gizliliği daha iyi korumayı vaat ediyor.

SRWare Iron - CNET Download.com

Comodo Dragon
Comodo Dragon da Google Chrome temeli üzerine kurulu, fakat daha fazla güvenlik özelliği sunuyor. Tarayıcı, geçersiz SSL sertifikalarını, çerezleri ve diğer web casuslarını tanıyor ve bunları otomatik olarak engelliyor.

Comodo Dragon - CNET Download.com


Maxthon Cloud Tarayıcı
Maxthon Cloud tarayıcı iki tarayıcıyı tek bir çatı altında birleştiriyor: Yazılım hem Trident hem de Webkit motoru kullanıyor. Böylece ya Internet Explorer gibi ya da Chrome gibi hareket edebiliyor.

http://www.maxthon.com/


BitBox
Güvenli internet gezintisi isteyenler sanal gezinme ortamı Bitbox'a bir göz atmalılar. BitBox, Firefox'u sanal bir makine içerisinde çalıştırıyor. Özellikle internet üzerinden alışveriş yaparken ya da bankacılık işlemleri yürütürken kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ancak ufak bir sorun var: Alman hükümetinin siparişiyle hazırlanan tarayıcı şu an için sadece Almanca kullanılabiliyor.


Browser in the Box - Download | Sirrix Aktiengesellschaft

Pale Moon
Pale Moon, kullanıcılara biraz daha hızlı bir Firefox sunuyor. Geliştiriciler, sevilen açık kaynak kodlu tarayıcıyı alıp biraz ayarlarıyla oynamışlar.

Download the Pale Moon browser

Midori
Midori, yanında fazla yük taşımadan internette dolaşmak isteyenlerin tam aradığı tarayıcı. Webkit motoru üzerine kurulu bu ücretsiz tarayıcıyla, konfordan vazgeçmeden internette hızlı bir şekilde dolaşabilirsiniz.

Midori - Download

Kylo
Kylo, özellikle bilgisayarını televizyonuna bağlamak ve oturduğu yerden internette gezinmek isteyen kullanıcılar için ilginç bir seçenek. Standart tarayıcılar bilgisayar ekranları için tasarlandığından televizyon ekranında kullanmak biraz zor olabiliyor.

Kylo Web Browser for TV - CNET Download.com


Avant Browser
Internet Explorer temelli Avant'ın Ultimate sürümünde Firefox ve Chrome motorları da bulunuyor. Böylece önde gelen tarayıcıların güçlü yanlarını bir araya getiriyor, birbirlerinin eksiklerini kapamalarını sağlıyor. Programın kapatılması sırasında gezinmeye ait izler otomatik olarak siliniyor ve PC performansının tasarruflu şekilde kullanılmasına özen gösteriliyor.

Download - Avant Browser - The full-featured tri-core rendering Avant Browser which supports IE/Firefox/Chrome engines is fast, stable and memory leak free.
---------------------
TurkintikamTugayi, FoReVeR02, p01n3 Teşekkür etti.
hakanmct - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üyelik tarihi:
10/2007
Mesajlar:
24
Konular:
0
Teşekkür (Etti):
0
Teşekkür (Aldı):
0
Ticaret:
(0) %
22-05-2013 19:46
#2
eline sağlık
FoReVeR02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Uzman Üye
Üyelik tarihi:
06/2013
Mesajlar:
1.665
Konular:
358
Teşekkür (Etti):
361
Teşekkür (Aldı):
253
Ticaret:
(0) %
21-06-2013 15:51
#3
eine yuregıne saglık ustadım

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler