Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Turkhackteam Under Ground
> Bilgisayar Güvenliği

Bilgisayar Güvenliği Bilgisayar Güvenlik Sistemleri makaleleri, virüs korumasından, güvenlik duvarlarına kadar her şeyin nasıl çalıştığı hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.


r57


Disk Biçimlendirme Nedir?

Bilgisayar Güvenliği

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 20-08-2013   #1
  • Offline
  • Binbaşı
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Apr 2013
Nereden
Ağrı
Mesajlar
Konular


  
Post Disk Biçimlendirme Nedir?Bilgisayarınızdaki birincil depolama aygıtları olan sabit diskler, kullanılmadan önce biçimlendirilmelidir. Disk biçimlendirme, Windows'un disk üzerinde bilgi depolaması için diski bir dosya sistemiyle yapılandırma işlemidir. Windows'u çalıştıran yeni bilgisayarlardaki sabit diskler önceden biçimlendirilmiştir. Bilgisayarınızın depolama kapasitesini artırmak için ek bir sabit disk satın alırsanız, sabit diski biçimlendirmeniz gerekebilir.

Çeşitli USB flash sürücüler ve flash bellek kartları gibi diğer depolama aygıtı türleri üretici tarafından önceden biçimlendirilmiş şekilde gelebilir. CD'ler ve DVD'ler, sabit disklerden ve çıkarılabilir depolama aygıtlarından farklı biçimler kullanır
    
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.