THT DUYURU

chat
Bilgisayar Güvenliği Bilgisayar Güvenlik Sistemleri makaleleri, virüs korumasından, güvenlik duvarlarına kadar her şeyin nasıl çalıştığı hakkında bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

ugursuz reklam
takipci
Seçenekler

Silinmeyen Dosya ve Klasörleri Silmek

Oğuz~#> - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Hesap Askıya Alındı
Üyelik tarihi:
07/2009
Nereden:
Bursa
Yaş:
23
Mesajlar:
4.769
Konular:
1485
Teşekkür (Etti):
1867
Teşekkür (Aldı):
2478
Ticaret:
(0) %
0
694
23-03-2014 18:01
#1
Windows her ne kadar yaygın ve ençok tercih edilen işletim sistemi olsada kusursuz değil. Eğer Windows'a hakim değilseniz bazı işlemleri yapamamak sizi çileden çıkarabilir. İşte Windows XP'de silinemeyen dosya ve klasörlerle ilgili küçük bir ipucu.
varbak.com - Silinemeyen Dosya ve Klasörleri Silmek
NTFS dosya sisteminin zaaflarından bir tanesi içerisinde yabancı karakter barındıran dosya ve klasörleri silememesidir. Her ne kadar yönetici haklarına sahipte olsanız bazı dosyaları özelliklede Program Files içerinide bulunan, kaldırdırdığınız programlara ait dosyarı silmenize izin vermeyebilir.Bunun için yapabileceğiniz tek şey Microsoft Knowledge Base'de bahsedilen yöntemi kullanmaktır.

Başlat'tan Çalıştır'a (Start>Run) CMD yazıp ENTER tuşuna basın. Klasörünün içeriğini silmek için komut satırına şu komutu kullanmalısınız:

del \?c:klasor adıvarsa alt klasor adı*.*

parametresiyle bu dosyalardan kurtulabilirsiniz.

Bu komut sadece yabancı karakter barındıran dosya ve klasörleri silmek için geçerlidir. Herhangi bir sebepten dolayı Windows tarafından kullanılan ve silinmesine izin verilmeyen alanları yukarıdaki komutları kullanarak silmeniz mümkün olmayacaktır.

Bookmarks


« Önceki Konu | Sonraki Konu »
Seçenekler