Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Haberler
> Bilim ve Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Bilim ve Teknoloji Dünyasındaki Son Gelişmeler...

App Store, Çinlileri Zengin Ediyor

Bilim ve Teknoloji

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 05-12-2017   #1
  • Offline
  • Tümgeneral
  • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jul 2009
Yaş
22
Mesajlar
Konular


  
App Store, Çinlileri Zengin EdiyorApp Store'da satılan uygulamalar ve elde edilen gelir, görünüşe göre Çinlileri fazlasıyla "ihya ediyor"


Çin'in "Büyük Güvenlik Duvarı"nı geçmesine izin verilen çok fazla yabancı teknoloji olmasa da, hükumet sansürüne takılmayan Apple geliştiricileri büyük oranlarda kar elde etmeyi başarıyor. Apple yöneticisi Tim Cook, pazar günü halka açık bir Çinli siber kurallar forumunda Apple platformundaki geliştiricilerin Çin'de 112 milyar yuan kazandığını açıkladı; bu da 16.93 milyar dolara denk geliyor. Bu, tüm App Store'daki toplam gelirlerin %25'ine denk geliyor (toplam gelir 70 milyon dolar civarında).


Çin'de, Apple platformunda yaklaşık 1.8 milyon geliştirici bulunuyor ve Çin, Apple'ın satışlar açısından üçüncü en büyük piyasası durumunda.


Bunun yanında Apple, Asya ülkesindeki sıkı rekabet ortamındaki pozisyonunu koruyabilmek için sıkı bir mücadele veriyor; yerli firmalar Apple cihazlarıyla boy ölçüşecek üst uç ve hesaplı cihazlar sunuyorlar.Bununla birlikte, iPhone 8 ve iPhone X'in piyasaya çıkışıyla Apple, en öndeki yerini yeniden almayı amaçlıyor.
Yerli geliştiriciler Apple'ın platformunda iyi durumda olsa da, çoğu yabancı ve Amerikan geliştirici için durum böyle değil.Apple, Çin hükümetinin isteği üzerine yüzlerce uygulamayı kaldırmak zorunda kalmıştı ve bunların arasında Çin'in katı internet protokollerini aşmaya yardımcı olan mesajlaşma uygulamalarından VPN uygulamalarına kadar her tür uygulama bulunuyor.


En son olarak, video konferansı ve arama hizmeti Skype, App Store'dan kaybolmuştu; üçüncü parti uygulama mağazalarından da kaldırılmıştı.


Yine de, Apple ülkede belli bir başarıya sahip ve hükümetle yaşadığı sorunları aşmak için elinden geleni yapıyor. Cook, ülkeyi defalarca ziyaret etti ve hatta Başkan Xi Jinping ile görüştü. Ama Apple'ın ülkedeki geleceğinin ne olacağı halen çok da belli sayılmaz; aynı diğer teknoloji devleri gibi...


Kaynak

    


__________________

Yüksek tepelerde hem yılana, hem kuşa rastlayabilirsin. Fakat biri sürünerek, öteki uçarak yükselmiştir.

Whatsapp : +1 571 349 94 22
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.