Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform...  
Geri git   Turkhackteam.net/org - Turkish Hacking & Security Platform... >
Haberler
> Bilim ve Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Bilim ve Teknoloji Dünyasındaki Son Gelişmeler...


2017'nin En İyi 5 Programlama Dili //Ar-Ge Kulübü // Connected

Bilim ve Teknoloji

Yeni Konu aç Cevapla
 
Seçenekler
Alt 12-01-2018   #1
 • Offline
 • Üsteğmen
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jun 2016
Nereden
Lameristan
Mesajlar
Konular


  
2017'nin En İyi 5 Programlama Dili //Ar-Ge Kulübü // Connected1. Java


Kısaca: Java, 1990’lardan beri var olan bir bilgisayar programlama dilidir. Açık kaynak olma dili olmasından dolayı, herkesin özgürce kullanabileceği anlamına gelir. Şu anda Oracle Corporation tarafından sahibi ve bakımı yapılmaktadır. Java, herhangi bir cihazda çalışabilen bir dil olacak şekilde tasarlanmıştır; bunun sonucu olarak bu dil bilgisayarlar, birinci sınıf telefonlar ve hatta akıllı TV’ler için yazılım geliştirme için kullanılmaktadır.
Neden öğrenmeliyim: Java en çok talep gören programlama dillerden biridir. Büyük ve küçük işletmeler, bu dilde yazılmış uygulamalarla desteklenmektedir. Bu, yenilikçi bir ticari yazılım türü fikriniz varsa, Java muhtemelen sizin için en iyi dildir demektir. Aynı şey, yeni bir Android uygulaması için harika bir fikriniz varsa da bu durum geçerlidir. Çünkü Java, Android geliştiricileri arasında tercih edilen dildir.
Uygulamalar ve örnekler: Angry Birds, Temple Run ve Candy Crush Saga gibi en popüler Android uygulamalarının çoğu Java ile yazılmıştır. Aynı durum, havayollarının, devlet kurumlarının ve Fortune 500 şirketlerinin her gün kullandığı özel işletme yazılımlarının çoğu için de geçerlidir.
Bu dile ihtiyaç duyan şirketler ve meslek unvanları: Çok yaygın olarak kullanılan bir dil olduğu için, şirketler Java programcılarını birçok farklı iş unvanı altında çalıştırıyor. Çözüm geliştirici, JEE uygulama geliştiricisi, yazılım mühendisi ve kıdemli java geliştiricisi gibi Java kullanan kişilere verilen ünvanlardır.. EBay, JP Morgan ve Google gibi şirketler kolayca üretken Java programcılarını işe alıyorlar.
2. C


Kısaca: Programlama ile uğraşan birçok kişi C‘yi bütün modern dillerin dedesi olarak görüyorlar. Bu durum 2 nedenden kaynaklıdır. Birincisi, bilgisayarların tüm oda büyüklüğünde olduğu 1970 yıllarda geliştirilmesi. İkincisi, günümüzde Java, C ++ ve Python gibi dillerin çoğu doğrudan C’nin etkisinde kalmaktadır. C yaşına rağmen hala yoğun bir şekilde kullanılmaktadır ve muhtemelen önümüzdeki yıllarda da bu yoğun kullanımı kalıcı olacaktır.
C mümkün olduğunca az bellek kullanmayı amaçlayan bir prosedür uygular.
Neden öğrenmeliyim: En iyi bilgisayar programcıları birden fazla biliyorlardır. Birden fazla dil öğrenmeyi düşünüyorsanız, C’ye bakmak iyi bir fikirdir. C’den başlamak bazıları için oldukça ivmeli bir şekilde artan öğrenme eğrisi sağlar. C öğrendikten sonra Objective C, C++, PHP ve daha birçok modern dili seçmek çok daha kolay olacaktır.
Uygulamalar ve örnekler: Şimdiye kadar fark etmiş olduğunuz gibi, C oldukça güçlü bir dildir, bu şekilde tasarlanmıştır. C’nin gücü sayesinde, yazılımınız üzerinde mutlak kontrole ihtiyaç duyduğunuzda mükemmel bir dildir. Bu yüzden Windows, OSX ve Linux gibi bugünün en popüler işletim sistemlerinin omurgası budur. Hemen hemen tüm bilgisayarlaştırılmış cihazların tamamı veya bir kısmı C’de yazılmıştır. Mikrodalgalar, uzaktan kumandalar ve hesap makinesinden veritabanlarına ve uzay mekiği kontrollerine kadar birçok alanda C dilinin kullanımı mevcuttur.
Bu dile ihtiyaç duyan şirketler ve meslek unvanları: Yukarıda da belirtildiği gibi, C’nin daha uzun yıllar ayakta duracağı bilinen bir gerçek. Sonuç olarak, C programcıları için iyi işler her zaman mevcut olacaktır. C’de program uygulayan insanlar, işletim sistemi programcısı, bilimsel programcı veya sistem programcısı gibi meslek sahiplerine sahip olabilirler.
3. C++


Kısaca:Tüm amaçlar için C++, C’den daha fazla özelliğe sahiptir. Bu teknolojilerin her ikisi de genel amaçlı diller olarak kabul edilirken, C genellikle işletim sistemleri gibi “makineye yakın” yazılımlar için kullanılırken, C ++ genellikle muhasebe yazılımı veya video oyun motorları gibi daha üst düzey uygulamalar için kullanılmaktadır.
Neden öğrenmeliyim: Web tarayıcıları, bilgisayar grafik sürücüleri ve finansal ticaret algoritmaları gibi büyük yazılım projeleri için C++ genellikle ilk seçenektir. Bu dil, C’nin kolaylıkla desteklemediği nesneye yönelik programlama(OOP) denilen bir özelliği ekler. Bu nedenle, C ++, C’nin aşırı derecede zor ya da çok fazla zaman harcayacağı bir görev için daha uygun olabilir.
Uygulamalar ve örnekler: Call of Duty, Halo ve Fifa gibi günümüzün en popüler video oyunlarının çoğunu destekleyen motorlar C++ ile yazılmıştır. Ayrıca Pixar, Disney ve DreamWorks gibi büyük bütçeli bilgisayar animasyon stüdyoları, animasyon yazılımlarında bir miktar C ++ kullanıyorlar. C++, dayanıklılığı ve hızı nedeniyle, Wall Street firmalarının binlerce hisse ticaretini, saniye bazında kesintiye uğratan tescilli yüksek frekanslı ticaret algoritmalarını yazmak için de kullanılır.
Bu dile ihtiyaç duyan şirketler ve meslek unvanları: Grafik kullanıcı arayüzü geliştiricisi, oyun geliştiricisi ve animasyon programcısı, C++ geliştirme işi arayan insanlar için ortak iş başlıklarıdır. Activision, Bank of America ve Pixar Studios, şirket içi yazılım geliştirmeye yardım etmek için yetenekli C++ programcıları arayan başlıca şirketlerdir.
4. C#


Kısaca: C#, 2000’lerin başında geliştirilen bir programlama dilidir. Microsoft ürünleri için genel amaçlı bir dil olarak tasarlanmıştı. C#, standart Windows yazılımı ve sunucu tarafı web uygulamaları geliştirmek için kullanılabilir. Bu dil, Microsoft’un .NET ailesinin bir parçasıdır.
Neden öğrenmeliyim: Windows’a özgü uygulamaları geliştirmek veya bir Windows sunucusunda çalışacak bir web sitesi geliştirmek istiyorsanız, C# iyi bir seçimdir. Her ne kadar Php veya Java kadar popüler olmasa da C#, popülaritesini her yıl başlangıcından bu yana zamanla artırıyor.
Uygulamalar ve örnekler: C#, Microsoft tarafından ürünlerini çalıştırmak üzere tasarlandığından, Bing ve MSN gibi web uygulamalarının onu kullandığını güvenle söyleyebiliriz. C#, Windows Phone işletim sistemi için cep telefonu uygulamaları yapmak için de kullanılır.
Bu dile ihtiyaç duyan şirketler ve meslek unvanları: .NET programcısı işe almak isteyen birçok şirket, uzman geliştiriciler yerine tam yığını arıyor. Tam yığın geliştiricileri, bir projenin her alanına ön uçtan(front end) arka uca katkıda(back end) bulunabilir. Bu, C# pozisyonlarının mevcut olduğu anlamına gelir, ancak birden fazla .NET dilini biliyorsanız daha cazip olursunuz.
5. Pyhton


Kısaca:Python, 1990’larda ilk kez ortaya çıkan genel amaçlı bir dildir. Bu dil son derece okunakalı olup yeni başlayanlar için kolaylaştırılmış olarak tasarlanmıştır. Göreceli olarak küçük öğrenme eğrisine rağmen, güç, bilimsel hesaplama, web geliştirme ve 3D rendering gibi çok güzel şeyler yapmaya devam ediyor.
Neden öğrenmeliyim: Python, programlama mantığı kazanma açısında kolaylık sağlar. Python öğrenmek diğer dillere nazaran daha kolaydır. Sıkmaz, kodların arasında sizleri bunaltmaz dostane bir dildir. Bu dil size zaman kazandırabilir. Şöyle ki C ile bir hafta uğraşarak yazabileceğiniz bir programı Python ile bir günde yazmanız mümkün olabilir. Python’ı kullanarak masaüstü programlama, oyun programlama, taşınabilir cihaz programlama, web programlama ve ağ programlama gibi pek çok alanda çalışmalar yürütebilirsiniz.
Uygulamalar ve örnekler: Instagram, YouTube ve Reddit, Python’ın neler yapabileceğine dair örneklerdir. Bu uygulamalar çok büyük hale geldiğinden, şu anda çok daha fazla teknoloji kullanılıyor ancak Python bu siteleri başlangıcında önemli bir rol oynamıştır.
Bu dile ihtiyaç duyan şirketler ve meslek ünvanları: Bu tür programcılara ihtiyaç duyan meslek unvanları / şirketleri: Python pek çok farklı durumda kullanışlı olduğu için; Hemen hemen her pazarda iş olanakları bulunmaktadır. veri analisti, ağ güvenliği geliştiricisi, web gygulama geliştiricisi ve uzay teknolojisinde gibi yayınlar ortaktır. Google ve YouTube gibi şirketler her zaman bir numaralı Python programcıları arıyorlar. Aynı zamanda Nasa’da da python programlama dilinin kullanılmaktadır.Alıntı:
Alıntıdır
    


__________________

Yazdığım kodlar için pişman değilim ha
aklım hala yazmadıklarımda


Herkes Yalnızca Görmek İstediğini Görür

~VESSELAM~

Konu Connected tarafından (12-01-2018 Saat 19:43 ) değiştirilmiştir..
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 12-01-2018   #2
 • Online
 • Yarbay
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Aug 2017
Nereden
Azerbaycan
Mesajlar
Konular


  


Eline sağlıq Güzel konu
    


__________________

Qanla yazın tarixi amma adımı cekmeyin
Ölmek istermirsinizse Türkün qanını tökmüyün
Tarix yazan menem amma Vücümda yok
Kefen Fanilerin dünyasında Tekce
TENGRİ BİZ MENEN

𐰔𐰼𐰉𐰖𐰲𐰣

Online
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 12-01-2018   #3
 • Offline
 • Yarbay
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jul 2016
Nereden
İstanbul
Mesajlar
Konular


  


Phyton değil ki o :/
Eline sağlık
    


__________________

Webmasters also have a heart.

Webmaster & Blogger
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Alt 12-01-2018   #4
 • Offline
 • Üsteğmen
 • Genel Bilgiler
Üyelik tarihi
Jun 2016
Nereden
Lameristan
Mesajlar
Konular


  


teşekkürler
    


__________________

Yazdığım kodlar için pişman değilim ha
aklım hala yazmadıklarımda


Herkes Yalnızca Görmek İstediğini Görür

~VESSELAM~
Offline
 
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Seçenekler


Bilgilendirme Turkhackteam.net/org
Sitemizde yer alan konular üyelerimiz tarafından açılmaktadır.
Bu konular yönetimimiz tarafından takip edilsede gözden kaçabilen telif hakkı olan veya mahkeme kararı çıkmış konular sitemizde bulunabilir. Bu tür konuları bize turkhackteamiletisim [at] gmail.com adresine mail atarak bildirdiğiniz takdirde en kısa sürede konular hakkında gerekli işlemler yapılacaktır.
Please Report Abuse, DMCA, Harassment, Scamming, Warez, Crack, Divx, Mp3 or any Illegal Activity to turkhackteamiletisim [at] gmail.com


Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz.
Turkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Turkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Turkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.         

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2018

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Polis Teşkilatını Güçlendirme VakfıGoogle Links

wau

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 ©2011, Crawlability, Inc.